Tusk do Kaczyńskiego: Jarosławie, przeproś Polskę za te osiem lat i oddal się

Źródło:
TVN24, PAP
Tusk do Kaczyńskiego: Jarosławie, przeproś Polskę za te osiem lat i oddal się
Tusk do Kaczyńskiego: Jarosławie, przeproś Polskę za te osiem lat i oddal sięZdjęcia organiatora
wideo 2/30
Tusk do Kaczyńskiego: Jarosławie, przeproś Polskę za te osiem lat i oddal sięZdjęcia organiatora

Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, na spotkaniu w Opolu zapowiedział, że jest gotów debatować z Jarosławem Kaczyńskim na każdy temat "pod jednym drobnym warunkiem". - Przyślij tę swoją telewizję i puść na żywo tę dyskusję, jeśli nie jesteś skończonym tchórzem - zwrócił się do prezesa PiS. Odniósł się także do najnowszego spotu z udziałem Kaczyńskiego. - Jarosławie, przeproś Polskę za te osiem lat. Przeproś i oddal się razem ze swoją ekipą - powiedział.

Tusk spotkał się w poniedziałek z mieszkańcami Opola. Podczas swojego przemówienia nawiązał do spotu, jaki w swoich mediach społecznościowych umieściło Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński odbiera w nim telefon z ambasady Niemiec. Urzędnik mówi, że chciałby go połączyć z kanclerzem Niemiec w sprawie wieku emerytalnego w Polsce. - Otóż uważamy, że powinien być taki jak za pana premiera Tuska - dodaje. - Proszę przeprosić pana kanclerza, ale to Polacy w referendum zdecydują w tej sprawie. Nie ma już Tuska i te zwyczaje się skończyły - odpowiada mu prezes PiS.

Tusk do Kaczyńskiego: Jarosławie, przeproś Polskę za te osiem lat i oddal się

- Jarku, no przecież ty dobrze wiesz, ja dobrze wiem, że ty w życiu ani jednej rozmowy międzynarodowej nie odebrałeś - skomentował ten spot Tusk.

 - Kaczyński, nie bardzo rozumiem dlaczego, ale przepraszał kanclerza Niemiec. To też trzeba mieć jakąś wyjątkową wyobraźnię, żeby coś takiego promować jako własną propagandę. Ale Jarosławie, ty przeproś Polskę za te osiem lat. Przeproś i oddal się razem ze swoją ekipą - mówił dalej lider PO.

- Takie właśnie miałem wrażenie, jak obejrzałem ten filmik z zainteresowaniem, że jedyną poważną postacią w tej całej ekipie Kaczyńskiego to jest ten kot, bo on tam cicho siedział i sprawiał wrażenie zdziwionego, szczerze powiedziawszy, tym, co widzi - dodał Tusk, nawiązując do tego, że w nagraniu przez moment widoczny jest kot. 

Tusk: jestem w stanie debatować z Kaczyńskim na każdy temat, pod jednym drobnym warunkiem

Tusk po raz kolejny wyraził także gotowość do debaty z Kaczyńskim.

- Chcesz, debatujmy na każdy temat. Na temat twojego oświadczenia, na temat twojego filmiku, twoich wyobrażeń. Na każdy temat z tobą jestem gotów dyskutować, pod jednym drobnym warunkiem. Przyślij tę swoją telewizję i puść na żywo tę dyskusję, jeśli nie jesteś skończonym tchórzem - zwrócił się do prezesa PiS.

Tusk: jestem w stanie debatować z Kaczyńskim na każdy temat, pod jednym drobnym warunkiem
Tusk: jestem w stanie debatować z Kaczyńskim na każdy temat, pod jednym drobnym warunkiemZdjęcia organizatora

Tusk o sprawie wiz: pojawiają się kolejne dziwne tropy

Donald Tusk podczas spotkania w Opolu nawiązał także do sprawy związanej z wydawaniem wiz. W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej przyszli na kolejną kontrolę do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tej sprawie. 

Jak mówił lider PO, "nie ma godziny, nie ma dnia, żeby nowe rzeczy nie wychodziły na jaw". - Dzisiaj nasi posłowie weszli do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, żeby wymusić wydanie dokumentów, żeby rozpocząć kontrolę, o co tak naprawdę chodzi w tym handlu wizami. I kolejne dziwne tropy się pojawiają - mówił. - Firma, która zajmuje się tym na zamówienie polskiego rządu, MSZ-u, ta, co podpisała umowę na ten handel wizami, ma - zdaje się - także swoją siedzibę w Mińsku, u Łukaszenki. Słuchajcie, to już nie są żarty - zwrócił się do zgromadzonych.

- Dzisiaj dopiero dotarła do mnie moc tych faktów, kiedy się dowiedzieliśmy, że od 2016 roku oni wydali wiz tylko dla mieszkańców Azji i Afryki blisko 600 tysięcy. A równocześnie, (...) udają, że tak bardzo zależy im na szczelnej granicy i ochronie polskiego terytorium. A gdzieś na końcu okazuje się, że robią na tym jakieś bardzo poważne, bardzo dwuznaczne interesy - mówił dalej lider PO. Dodał, że "ta wiadomość gruchnęła jak grom z nieba".

- Jest jakiś biznes i chodzi tu o miliard czy półtora miliarda dolarów na handlu polskimi wizami. I jednocześnie straszą migrantami i wmawiają wszystkim wkoło, że to oni zabezpieczają Polskę przed niekontrolowaną, nadmierną migracją - podał. - Kłamstwo, złodziejstwo, cynizm każdego dnia wylewa się z tych ich mediów, z ich głów - stwierdził.

- Przez ten słynny płot pana Błaszczaka i tak mamy rekordową liczbę przejść. Przejście przez płot reklamowane jest na portalach przemytniczych jako najbardziej komfortowe także dla nielegalnych migrantów. A równocześnie z Polski płyną obrazy okrutne i nie do przyjęcia z punktu widzenia humanitarnego - podkreślił lider PO.

- My mamy same problemy, jako Polska, z tym PiS-owskim rządem: nie chroni terytorium, nie chroni granicy, zrujnował naszą reputację, jest nieskuteczny, a jednocześnie ohydny w tych swoich zachowaniach takich antyludzkich - powiedział.

- Nie chcemy być rządzeni przez ludzi, którzy przynoszą wstyd, zagrożenie, a na końcu hańbę nam wszystkim - Polsce, naszej ojczyźnie. To musi się skończyć - przekonywał.

Tusk o sprawie wiz: pojawiają się kolejne dziwne tropy
Tusk o sprawie wiz: pojawiają się kolejne dziwne tropyZdjęcia organizatora

Tusk: polscy żołnierze przy granicy z Białorusią niemalże głodują

- Granica to także nasi żołnierze (...) którzy blisko tej granicy niemalże głodują. Że muszą chodzić do przysłowiowej biedronki, żeby mieć co do ust włożyć. Muszą sami za własne pieniądze prać mundury - powiedział. - A oni mają gęby pełne frazesów - rządzący, PiS-owcy - jak to oni dbają o armię - dodał.

- Defiladę jest całkiem łatwo zorganizować. Znaleźć rakietę okazało się już prawie niemożliwe. Przelecieć helikopterem na piknik było możliwe, ale ominąć sieci wysokiego napięcia okazało się niemożliwe - podawał przykłady Tusk.

- Zrobić defiladę, żeby pan Duda mógł wygłosić kolejne długie przemówienie, a pan Błaszczak przebrać się w mundur jak harcerz i udawać żołnierza, to zrobili, ale dać elementarne poczucie godności - środki utrzymania żołnierzom, którzy służą naszej ojczyźnie każdego dnia, tam w tym bardzo krytycznym miejscu, tego już nie potrafią - powiedział.

- Kiedy mówimy, że PiS i ich ministrowie, z Kaczyńskim na czele, to jest zagrożenie wszystkich, dla Polski, dla naszych rodzin, to naprawdę wiemy, o czym mówimy - stwierdził lider KO. Według niego to zagrożenie jest wielowymiarowe - począwszy od bezpieczeństwa naszej ojczyzny, granic i terytorium.

- Oni są przecież jak pijane dzieci we mgle. Wiecie, z tą rakieta, co spadła, to oni przecież tak naprawdę nie chcieli znaleźć tej rakiety, przecież nawet nie wiedzieli, czy jest tam jakaś głowica, czy nie. Oni jej tak na prawdę nie szukali, żeby nikt się nie dowiedział przypadkiem, że ona spadła - przekonywał uczestniczących w opolskim spotkaniu.

- Brak kompetencji, tchórzostwo z ich strony, takie cyniczne rozgrywanie własnych interesów powoduje, że oni są gotowi każdego dnia kłaść na szalę - poddać hazardowi - bezpieczeństwo ojczyzny i nas wszystkich - dodał.

- Dlatego można się śmiać z ich groźnych min, przebieranek w te niby-mundury, możemy uznać, że oni są jak postacie z komedii filmowej, ale mnie się wcale nie chce śmiać, bo jeśli oni jeszcze jakimś cudem mieliby kolejne cztery lata niszczyć to wszystko, co my przez dziesięciolecia budowaliśmy, to wtedy już na pewno nikomu do śmiechu nie będzie - mówił.

- Ale przecież nie po to jesteście tu tysiącami, w Opolu, żebyśmy nie wygrali, więc ja nie mam żadnych wątpliwości, że z takimi ludźmi zwyciężymy - powiedział. - Zwyciężymy! - odpowiedzieli uczestnicy opolskiego spotkania.

Tusk: pracownicy budżetówki muszą dostać 20 procent podwyżki, a nauczyciele - 30 procent

Tusk mówił o obecnej sytuacji przedsiębiorców. Podkreślał, że codziennie rozmawia z nimi i ich relacje o tym, z czym muszą się borykać, są w jego ocenie dramatyczne. Tymczasem - podkreślał - "siła naszego narodu i siła naszej gospodarki jest w rękach, sercach, umysłach naszych polskich przedsiębiorców, szczególnie tych drobnych, a nie urzędników z Warszawy, nie PiS-owskich ministrów".

Mówił, że nadzieją dla przedsiębiorców są postulaty KO. - Że przedsiębiorca nie będzie musiał płacić tego nowego, wymyślonego przez (premiera Mateusza) Morawieckiego podatku, który się przewrotnie nazywa "składka zdrowotna", a jest okrutnym podatkiem, który ma na celu wyciągnąć maksimum kasy z kieszeni tego, który codziennie pracują. Że, wreszcie, przedsiębiorcy, szczególnie ci drobni, będą mogli mieć urlop - mówił.

Zaznaczył, że zgodnie z propozycjami KO przedsiębiorca będzie miał prawo "do tych kilku tygodni urlopu jak każdy pracujący czy pracująca w Polsce". - Składka zdrowotno-ryczałtowa, urlop, ale też chorobowe - wyliczał.

Tusk o propozycjach KO dla przedsiębiorców
Tusk o propozycjach KO dla przedsiębiorcówZdjęcia organizatora

Tusk podkreślił, że zbyt wiele lat osoby ciężko pracujące - w tym kobiety - "biorą na siebie wysiłek prowadzenia firmy małej, średniej i osiągają sukcesy, a słyszą codziennie jakieś paskudne teksty - jak nie od Morawieckiego, to od (Jarosława) Kaczyńskiego, jak nie od (Tadeusza) Rydzyka, to w TVP Info - że przedsiębiorcy to jest podejrzane plemię jakieś". Mówił, że słyszał od przedsiębiorców, szczególnie tych starszych, że "oni się czują jak kiedyś za komuny - gdy ich wyzywano od badylarzy, od prywaciarzy, od cwaniaków".

- Dla PiS-owskich urzędników każdy, kto ciężko pracuje, jest w jakimś sensie zagrożeniem albo wrogiem, albo przeciwnikiem. Czy to jest nauczycielka - to trzeba ją dobić taka pensją, że chce się płakać, czy to jest drobny przedsiębiorca, czy to jest nawet urzędnik państwowy - szczególnie przy tej inflacji. Wiecie, co ci ludzie czują, gdy mają 3 tysiące na rękę, i słyszą od wielu miesięcy, że może 3 procent, a może 5 procent dostaną podwyżki - mówił Tusk.

Lider PO zaznaczył, że "budżetówka musi dostać 20 procent - i to jest zaledwie wyrównanie, a nauczyciele dostaną 30 procent, minimum 1500 złotych od każdego etatu".

Tusk: 15 października będzie politycznym sądem ostatecznym nad rządami PiS-u

Lider PO zachęcał do udziału w planowanym na październik Marszu Miliona Serc. Ponownie zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosławie, ci państwo (zebrani w Opolu) przyjadą do ciebie. Być może wtedy odważysz się i powiesz prosto w oczy. Tu nam wszystkim i tym setkom tysięcy - bo będą tam nas setki tysięcy w Warszawie - może wreszcie zrozumiesz, że musisz prosto w oczy spojrzeć Polkom i Polakom i wyspowiadać się z tych ośmiu lat - powiedział.

- Z tego wstydu, który był coraz większy z roku na rok, z tej drożyzny, z tego, że Polska gospodarka znalazła się znowu na zakręcie. Z tego lekceważenia, z upadku reputacji polskiego rządu, z pogardy dla zwykłych ludzi, dla słabszych, z opresji i pogardy wobec kobiet, z nienawiści, dla mnie niezrozumiałej, do ludzi niepełnosprawnych. Wyspowiadaj się z tego, zanim przystąpisz do tego dnia sądu ostatecznego, bo 15 października, nie mam żadnych wątpliwości, będzie takim politycznym sądem ostatecznym nad rządami PiS-u - kontynuował przewodniczący PO.

Tusk: cwaniactwo i tchórzostwo stało się znakiem rozpoznawczym prawie wszystkich czołowych polityków PiS
Tusk: cwaniactwo i tchórzostwo stało się znakiem rozpoznawczym prawie wszystkich czołowych polityków PiSZdjęcia organizatora

"Nic nie jest rozstrzygnięte"

Dodał, że nie ma wątpliwości, iż tego dnia rozegra się najważniejsza polityczna gra od 1989 roku. - Nic nie jest rozstrzygnięte, chcę, byśmy wszyscy bardzo serio to potraktowali, to nie jest tak, że ktoś ma wygraną w kieszeni albo ktoś już na pewno przegrał, każdy głos może zdecydować, naprawdę - przekonywał. Apelował o to, by pilnować uczciwości wyborów. Zaznaczył, że nie będzie to w pełni możliwe m.in. ze względu na "zawłaszczenie" przez PiS mediów publicznych i podsłuchiwanie opozycji.

- Gdyby wybory były uczciwe, prezydentem byłby Rafał Trzaskowski - stwierdził.

Lider PO mówił, że wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy, że ich wybory polityczne wpływają na codzienne życie, nawet na ceny chleba. - Jarosławie, czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę, że jak ja byłem premierem, to za płacę minimalną można było kupić dwa razy więcej bochenków chleba niż za płacę minimalną dzisiaj, kiedy ty jesteś faktycznym szefem tego rządu? Ja mógłbym setki takich przykładów pokazywać, które im udało się zakłamać - podkreślił Tusk.

- Jeśli 15 października fakty wygrają z kłamstwem, jeśli 15 października uczciwość wygra z łajdactwem, jeśli 15 października patriotyzm pokona cynizm - to znaczy, że wygraliśmy te wybory - powiedział.

Lider Platformy mówił, że pogarda rządzących do ludzi "osiągnęła taki poziom, że oni już nawet niczego nie ukrywają". - Oni nawet zasłon w oknach nie zasłaniają, jak kradną, oni to nawet transmitują w swoich telewizjach, zupełnie bezwstydnie - podkreślił.

Autorka/Autor:mjz / prpb

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości
Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że w Jagatowie (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. Policja poszukuje sprawcy. "Proszę o wzmożoną ostrożność, zabezpieczenie mienia i zwracanie uwagi na dziwnie zachowujące się osoby" - napisała w mediach społecznościowych Estera Głuszek-Lewandowska, sołtys sołectwa Żuławka.

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi. Trwają poszukiwania sprawcy 

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi. Trwają poszukiwania sprawcy 

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Nie wiem, po co są procedowane zmiany w KRS, skoro sam Donald Tusk mówi, że prezydent tego nie podpisze - powiedział w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta.

Mastalerek: nawet premier zdaje sobie sprawę, że prezydent tego nie podpisze

Mastalerek: nawet premier zdaje sobie sprawę, że prezydent tego nie podpisze

Źródło:
TVN24

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek w rosyjskim Kurganie ma nastąpić kulminacja fali powodziowej. Poziom wody w rzece Toboł wzrósł w ciągu czterech godzin o ponad 20 centymetrów. W niedzielę gubernator tego regionu wezwał mieszkańców do ewakuacji. W zalanym Orenburgu sytuacja się stabilizuje.

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters

Izraelski gabinet wojenny premiera Benjamina Netanjahu jest zgodny, że po irańskim ataku powietrznym na Izrael odwet jest konieczny - przekazał Reuters, powołując się na izraelskich urzędników. Politycy różnią się jednak co do tego, jaką skalę powinna przybrać odpowiedź i co do terminu, w którym akcja odwetowa powinna nastąpić.

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Źródło:
PAP

Ponad 250 rannych w ataku terrorystycznym w Manchesterze w 2017 roku złożyło pozew zbiorowy przeciwko brytyjskiemu kontrwywiadowi MI5 - poinformowali w niedzielę reprezentujący ich prawnicy. W samobójczym zamachu zginęły wtedy 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Źródło:
PAP

W poniedziałek ma ruszyć proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Chodzi o potajemne przekazanie pieniędzy aktorce filmów pornograficznych Stormy Daniels w zamian za milczenie. To będzie pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co wiemy o tej sprawie?

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Źródło:
Reuters, BBC

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

W niedzielny wieczór w miejscowości Czacz (woj. wielkopolskie) na terenie hal wybuchł potężny pożar. Spłonęły pomieszczenia, w których sprzedawane były używane meble i inne przedmioty.

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Źródło:
tvn24.pl

Ośmioletnia dziewczynka zginęła, troje dzieci zostało rannych, a łącznie 11 osób odniosło obrażenia. To skutki sobotniej strzelaniny w Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. Najnowsze doniesienia podały w niedzielę władze.

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

Źródło:
PAP, CNN

Większość członków Rady Bezpieczeństwa, na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę, wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości, tak aby uniknąć dalszej eskalacji w regionie. Sekretarz generalny ONZ António Guterres ocenił w swoim wystąpieniu, że mieszkańcy Bliskiego Wschodu stoją w obliczu niebezpieczeństwa wyniszczającego konfliktu na pełną skalę.

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Źródło:
PAP

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązują też alarmy przed obfitymi opadami deszczu, które mogą pojawić się podczas wyładowań. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Władze Iranu zagroziły, że użyją większej siły, jeśli Izrael dokona odwetu za sobotni atak dronami i pociskami. Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości. W poniedziałek rusza proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Tak naprawdę ośmieszamy się przed całym światem, głównie przed Europą, bo nasze obywatelki przerywają ciąże we wszystkich ościennych krajach - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marzena Dębska, specjalistka ginekologii, położnictwa i perinatologii. Dodała, że "rolą państwa nie jest umoralnianie, nie jest tworzenie zakazów i zastraszanie".

"Żyjemy w kraju, w którym jest usankcjonowana hipokryzja"

Źródło:
TVN24

Wydawało się, że medycyna mu już nie pomoże, a jednak pacjent z marskością wątroby i zakrzepicą żyły wrotnej został uratowany przez warszawski szpital przy ulicy Banacha. Sam przeszczep wątroby na nic by się nie zdał, ale lekarze zrobili coś więcej: sprawili, że nowa wątroba dostaje krew z nerki.

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Źródło:
Fakty TVN

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie tańczących żurawi. Temu niezwykłemu spektaklowi przyglądał się z oddali jeleń. - Taniec ptaków jest po prostu niesamowity. Widać, jak skoordynowane są ich ruchy. Robią wszystko identycznie - opowiada pan Dawid, autor nagrania.

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Po aferze "willa plus" i ogłoszeniu przez nowy rząd, że odzyskuje miliony złotych rozdane przez ministra Przemysława Czarnka, wydawało się, że ci, którzy naprawdę ich potrzebują, mają znowu szansę. Nic z tych rzeczy. Ministerstwo Edukacji mówi, że tymi pieniędzmi nie dysponuje, więc nie ma środków na nowy konkurs.

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Źródło:
Fakty TVN
Terroryzm znów zapuka do bram Europy? O tym regionie niemal się nie mówi

Terroryzm znów zapuka do bram Europy? O tym regionie niemal się nie mówi

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ochłodzenie odczujemy zaraz po weekendzie, ale najzimniej będzie nieco później. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na powrót ciepła? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Źródło:
tvnmeteo.pl