Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Wola

Bieg Pamięci "Wola 1944": ruszają zapisy do piątej edycji

TVN Warszawa | Wola

Autor:
kkow/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl/UM
Bieg Pamięci "Wola 1944"

Startują zapisy na piątą edycję Biegu Pamięci "Wola 1944", który ma odbyć się 7 sierpnia w parku Szymańskiego. Wydarzenie ma służyć upamiętnieniu ofiar Rzezi Woli i uczczeniu 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W 2020 roku – z uwagi na pandemię – impreza odbyła się... online.

Rozpoczyna się rejestracja na piątą edycję Biegu Pamięci "Wola 1944". Wydarzenie ma odbyć się 7 sierpnia w parku Szymańskiego. Uczestnicy będą mieli do pokonania odległość o dystansie 1944 metrów. Wydarzenie ma służyć upamiętnieniu ofiar Rzezi Woli i uczczeniu 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W 2020 roku – z uwagi na pandemię – impreza odbyła się online. Każdy uczestnik, który udokumentował pokonanie minimum 1944 metrów, otrzymał pamiątkowy dyplom. Nadchodząca edycja wydarzenia ma odbyć się już w formie znanej sprzed pandemii. Udział w biegu będą mogli wziąć wszyscy, którzy zarejestrują się poprzez stronę internetową monsterevent.pl i w dniu zawodów odbiorą pakiet startowy. Na uczestników będą czekały okolicznościowe medale.

Inne atrakcje

- W trakcie imprezy odbędzie się także pokaz historyczno-edukacyjny, podczas którego grupa rekonstrukcyjna "Zawiszacy" zaprezentuje m.in. wyposażenie powstańczego kina polowego, szpitala czy działalność powstańczej poczty – mówi zastępca burmistrza, Wojciech Lesiuk. Dodaje on również, że fani motoryzacji będą mogli przejechać się samochodami z czasów Powstania Warszawskiego – pancernym White 1916 oraz półciężarówką Ford-T.

Oprócz dwóch biegów głównych w kategorii open - i biegu dla młodzieży z roczników 2005-2008 - prowadzone są także zapisy na biegi dla dzieci z roczników 2015-2017 (dystans około 200 metrów), 2011-2014 (dystans około 400 metrów) i 2007-2010 (dystans około 800 metrów)

Patronem wydarzenia jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a jego partnerem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. 

W portalu tvnwarszawa.pl pisaliśmy również o nowej płycie zespołu Ørganek:

"W Warszawie nie ma większej świętości niż powstanie"TVN24

Autor:kkow/r

Źródło: tvnwarszawa.pl/UM

Źródło zdjęcia głównego: UM Wola