W rejonie skrzyżowania ulicy Ryżowej z aleją 4 Czerwca 1989 roku we Włochach doszło do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych i radiowozu. Do szpitala trafiły trzy osoby, w tym dwóch policjantów. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia.
Zgłoszenie o wypadku wypłynęło do służb dwie minuty po godzinie 10. - W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy: dwa auta osobowe i radiowóz policyjny poruszający się na sygnale - przekazał około godziny 10.40 młodszy aspirant Mariusz Kapsa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Jak dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, na miejsce zadysponowano pięć załóg pogotowia ratunkowego.
"Policjanci jechali na sygnale do interwencji"
Sierżant sztabowy Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że do szpitala trafiło dwóch funkcjonariuszy oraz kierująca z mazdy.
- Kierujący zostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi - powiedział Markiewicz. - Policjanci jechali na sygnale do interwencji - dodał.
Na nagraniu widać, że kierowca auta osobowego uderzonego jako pierwszy przez radiowóz ruszył na zielonym świetle.
Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia.
Pojazdy uprzywilejowane nie muszą się stosować do zasad ruchu, mogą wjechać pod prąd, zatrzymać się na zakazie, wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie oznacza to jednak, że ich kierowcy są bezkarni. Oni także powinni zachować szczególną ostrożność.
2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy: 1) uczestniczy: a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo b) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych, c) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona; 2) pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego; 3) w pojeździe włączone są światła drogowe lub mijania.
Autorka/Autor: dg/b/gp
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Marek