Ursynów

Ursynów

Ocalić graffiti na Służewcu od zapomnienia

To ostatnie chwile graffiti na murze wyścigów konnych. Już w sobotę wieczorem cała jego powierzchnia została zasłonięta i stała się niedostępna dla oczu warszawiaków. W poniedziałek graffiti zostanie zamalowane. Redakcja tvnwarszawa.pl chce zachować pamięć prac wielu osób, które przez lata pozostawiały po sobie znak na Służewcu. Zachęcamy Was do przesyłania archiwalnych zdjęć.

Bojkot w odpowiedzi na zamalowanie graffiti

Informacja o zamalowaniu graffiti na murze wyścigów konnych wywołała spore zamieszanie. Internauci nie kryją oburzenia i nie zostawiają suchej nitki na firmie odzieżowej, który chce umieścić tam swoją reklamę. Zapowiadają nawet bojkot jej produktów.

Graffiti zniknie z muru wyścigów

Kultowy dla stołecznych graficiarzy mur wyścigów konnych na Służewcu w poniedziałek ma zamienić się w megareklamę jednej z firm odzieżowych. Środowisko streetartowców jest zbulwersowane.

Ursynów blokuje otwarcie Orszady

Ulica Orszady mogłaby zostać otwarta. Władze Wilanowa są za, mieszkańcy sąsiedniej dzielnicy mówią, że droga powinna zostać zamknięta. Powód? Bo tak jest ich zdaniem bezpieczniej.

Budowa Szpitala Południowego najwcześniej za trzy lata

Gdyby wierzyć deklaracjom miejskich urzędników już w tym roku w Szpitalu Południowym leczyliby się pierwsi pacjenci. Ale jest poślizg i to ogromny. Dopiero teraz podpisano umowę z firmą, która zaprojektuje szpital na Ursynowie. Wykonawca ma na stworzenie projektu 22 miesiące, a więc budowa ma szansę ruszyć najwcześniej za trzy lata.

Ten znak kosztował dzielnicę 5 milionów

Ursynów przegrał proces dotyczący drogi i ustawionego na niej znaku. Dzielnica musiała zapłacić wysokie odszkodowanie. Burmistrz dzielnicy zrzuca winę na swoich poprzedników. I ostrzega, że przez to nie będzie w stanie wyremontować ani jednej ulicy.

Projekt Szpitala Południowego na początku 2013 roku

Najpóźniej za 22 miesiące dowiemy się, jak będzie wyglądał długo oczekiwany szpital Południowy. Zaprojektuje go firma Promedicon. W czwartek Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisze umowę z jej przedstawicielami.

Uskoki w al. KEN "bezpieczne przy dopuszczalnej prędkości"

Kolejne "hopki" w al. KEN utrudniają życie kierowcom. Mieszkańcy skarżą się na nierówną jezdnię u zbiegu z Ciszewskiego i Jastrzębowskiego i pytają, kiedy droga zostanie naprawiona. - Problem występuje, ale tylko, gdy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość - odpowiadają urzędnicy.

Zbiornik retencyjny na Ursynowie gotowy za dwa lata?

Zarząd Ursynowa podpisał umowę na koncepcję rekultywacji Jeziora Zgorzała. To pierwszy etap formalności niezbędnych do rozpoczęcia prac, które mają uchronić mieszkańców przed powodzią. Urzędnicy przewidują, że cały proces zakończy się w jednak dopiero w 2013 roku.

Poprawili oznakowanie w al. KEN

Urzędnicy zmienili złe oznakowanie u zbiegu al. KEN z ul. Wąwozową. Dotychczas kierowcy jadący prawem pasem alei prosto, w kierunku centrum, kończyli drogę na chodniku. Teraz takiej możliwości już nie ma.

ZTM: mniej linii przyspieszonych na Trasie Łazienkowskiej

- Na Trasie Łazienkowskiej nie każda linia przyspieszona zatrzymuje się na tym samym przystanku. To jest skomplikowany układ, dlatego będziemy to porządkować - zapowiedział na antenie TVN Warszawa Dobiesław Kadloff, kierownik sekcji marszrutyzacji ZTM.

Praga Północ i Ursynów przeciwko Ratuszowi

Praga Północ i Ursynów tworzą koalicję przeciwko Ratuszowi. Chcą zmiany ustawy warszawskiej tak, by burmistrzowie mieli większe kompetencje. Miasto odbija piłeczkę. Zapowiada zawiadomienie do prokuratury - przeciwko samozwańczemu - zdaniem miejskich urzędników - przewodniczącemu praskiej rady, a na Ursynowie chce unieważnić konkursy rozpisane przez burmistrza.

Protest dla Jolanty Brzeskiej. "To ofiara polityki miasta"

Komitet Obrony Lokatorów protestował po południu przed urzędem dzielnicy Praga-Północ w sprawie jednej ze swoich działaczek. Organizatorzy podejrzewają, że mogła ona zostać zamordowana lub popełnić samobójstwo. "Na pewno była ofiarą bezwzględnego systemu, który stawia lokatorów w sytuacji bez wyjścia".

Chcą parkować na chodniku

Rodzice, którzy odwożą dzieci do przedszkola przy ulicy Dereniowej 11 chcą parkować na pobliskim, 9-metrowym chodniku. Jest za szeroki, a w okolicy nie ma miejsc parkingowych - argumentują. Będą starać się o zmianę oznakowania, bo straż miejska wlepia im mandaty.

"Są osiedla, gdzie 80 procent osób segreguje śmieci"

Jedna godzina - tyle czasu potrzeba, żeby posegregować 20 ton śmieci. Z nich można wtórnie uzyskać szkło czy papier. Czy tak się jednak stanie, zależy w dużej mierze od mieszkańców. Na Ursynowie, Mokotowie i w Wilanowie śmieci segreguje około 53 proc. mieszkańców.

Burmistrz chciał zatrudnić swoich znajomych

Ursynów pod lupą prawników Ratusza. Wszystko przez dwa konkursy na stanowiska naczelników wydziałów. Jeden z nich - wygrał znajomy burmistrza. Drugi - jego polityczny zwierzchnik. Opozycja zarzuca burmistrzowi, że konkurs ustawił, a Ratusz - już zażądał wyjaśnień.

Jezioro zamiast domu kultury "Nie chcemy podtopień"

Zalane posesje i podtopione ulice - tak wyglądała część Ursynowa na początku czerwca 2010 roku, gdy nad miastem przeszła potężna burza. Do podtopień przyczyniła się degradacja Jeziora Zgorzała, które nie było w stanie przyjąć wód opadowych. Teraz urzędnicy chcą rekultywacji jeziora. Kosztem budowy domu kultury.

"Oznakowanie nie nadążyło za praktyką"

Nowa organizacja ruchu na oddanym niedawno odcinku Al. KEN zmusza kierowców do bardzo niebezpiecznych manewrów. Projekt organizacji ruchu zatwierdził miejski inżynier, a z całego zamieszania tłumaczył się wiceburmistrz Ursynowa.

Z prawego pasa KEN prosto na chodnik

Dopiero co zmodernizowane skrzyżowanie al. KEN z ul. Wąwozową ma dla kierowców niemiłą niespodziankę. Według znaków poziomych z prawego pasa możemy jechać w kierunku centrum na wprost, ale, jeżeli tak zrobimy, to droga kończy się na... chodniku. Dzielnica zapewnia, że problem na pewno będzie rozwiązany.

"Wkładanie kija w szprychy i sypanie piasku w tryby"

Opozycja oskarża prezydent Gronkiewicz Waltz o próbę centralizacji władzy. To reakcja na decyzję Ratusza o odebraniu możliwosci zatrudniania pracowników przez wiceburmistrzów wszystkich dzielnic. Urzednicy prezydent tłumaczą, że to tylko porządkowanie spraw kadrowych. Nagłośniej protestuje Ursynów. Uważa, że to rzucanie kolejnych kłód pod nogi burmistrzom, którzy nie są z Platformy.