Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Ursus

Przeżył uderzenie pioruna. "Usłyszał huk i poczuł gwałtowne porażenie"

TVN Warszawa | Ursus

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Piorun poraził mężczyznę w okolicach ronda w Ursusie Niedźwiadku

Piorun, który uderzył w okolicach ronda w Ursusie Niedźwiadku, poraził przechodzącego tamtędy mężczyznę. Pomocy udzielili mu strażnicy miejscy. Jak opisali, kontakt z oszołomionym poszkodowanym był mocno utrudniony.

Jak poinformowała stołeczna straż miejska, podczas piątkowej burzy 30-letni mężczyzna przechodził w okolicy ronda przy Balickiej, w Ursusie Niedźwiadku. Nagle, tuż koło niego, uderzył piorun. Część uwolnionej energii poraziła mężczyznę.

Poczuł gwałtowne porażenie

Oszołomiony zdołał dojść do strażników miejskich, którzy akurat kontrolowali "gospodarkę odpadami na prywatnych posesjach w Ursusie". Kontakt z mężczyzną był bardzo utrudniony.

- Próbował coś powiedzieć, ale nie potrafił poprawnie wyartykułować nawet słowa - przekazał Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej. Dodał, że gdy mężczyzna trochę się uspokoił, powiedział funkcjonariuszom, że gdy przechodził w okolicy ronda, usłyszał huk i poczuł gwałtowne porażenie energią pioruna, który uderzył w pobliżu.

"Miał naprawdę dużo szczęścia"

- Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i zaopiekowali się 30-letnim mieszkańcem Ursusa. Kilkanaście minut później został zbadany przez ratowników, którzy orzekli, że jego stan nie zagraża życiu. Miał naprawdę dużo szczęścia - powiedział Jabraszko.

W piątek informowaliśmy o skutkach burzy, która przeszła nad Warszawą:

Jezdnia i tory na Grójeckiej pod wodąTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl