Ulice

Zbudują wiadukt nad torami. Zamkną przejazd na kilka miesięcy

Ulice

InfouliceUtrudnienia na Grzybowskiej

Od niedzieli do końca roku zamknięty będzie przejazd przez tory na ul. Karczunkowskiej na Ursynowie, gdzie drogowcy będą stawiać wiadukt. Od poniedziałku utrudnienia czekają także na mieszkańców Białołęki - na ul. Skarbka z Gór budowana będzie kanalizacja. Autobusy pojadą objazdami.

Na pierwsze utrudnienia tego weekendu muszą przygotować się kierowcy poruszający się ul. Grzybowską. Wszystko przez remont torowiska w al. Jana Pawła II.

Od piątku, 19 sierpnia od godz. 22.00 zwężony jest przejazd przez tory tramwajowe. Wyłączone zostały zewnętrzne fragmenty jezdni na przejeździe. Ruch odbywa się teraz środkową częścią – jadący z obydwu stron ul. Grzybowskiej mają przed skrzyżowaniem do dyspozycji pas do jazdy prosto i w prawo i drugi do skrętu w lewo.

Utrudnienia potrwają tydzień - do piątku 26 sierpnia.

Zamkną przejazd na Karczunkowskiej

Prace na Karczunkowskiej rozpoczną się już w niedzielę 21 sierpnia. Przejazd kolejowy zostanie zamknięty. W tym miejscu będzie budowany wiadukt nad torowiskiem. Utrudnienia potrwają do końca roku. "Wówczas planowane jest uruchomienie tymczasowej jezdni omijającej plac budowy. Wszystkie prace budowlane w tym miejscu zakończą się w wakacje 2017 roku" - informuje urząd miasta.

Dlatego trasy linii 209 i L39 będą skrócone do tymczasowej pętli PKP Jeziorki, która powstała na czas remontu – w rejonie ulicy Nawlockiej. Tutaj też będą dojeżdżać nocne autobusy linii N83.

Linia 715 jadąca z metra Wilanowska, przez Podolszyn i Dawidy będzie omijać Karczunkowską i pojedzie ul. Baletową. Zlikwidowana zostanie natomiast linia 809. Zamiast niej ZTM uruchamia nową linię 737.

737 pojedzie następującą trasą: URSYNÓW PŁD. – Ciszewskiego – Roentgena – Płaskowickiej – Puławska – Baletowa – Dawidy Bankowe: Starzyńskiego – Zamienie: Dawidowska – Zgorzała: Postępu – Lesznowola: Postępu – Kolonia Lesznowola: Postępu – Bobrowiec: Mazowiecka – Żwirowa – Wilcza Góra: Żwirowa – Władysławów: Wojska Polskiego – Kuleszówka: Masztowa – Antoninów: CM. POŁUDNIOWY – BRAMA PŁD.

"Granicznym przystankiem pierwszej i drugiej strefy biletowej będzie przystanek Dawidy. Dodatkowo w autobusach linii 737 bilety z pierwszej strefy będą obowiązywały na odcinku Dawidy – Zgorzała" – czytamy w informacji ZTM.

Prace na Karczunkowskiej Infoulice

Wzajemne honorowanie biletów

Ważną informacją dla pasażerów jest również zapowiedź wzajemnego honorowania biletów KM i ZTM.

Bilety będą honorowane w pociągach SKM S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna - Warszawa Lotnisko Chopina, na linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy, a także w uruchamianych przez ZTM autobusach na wskazanych odcinkach:

709, 727 (Metro Wilanowska – PKP Piaseczno), 189, 401, 402 (PKP Służewiec – Metro Służew), 148, 331 (Lotnisko Chopina - Poleczki), 504 (Novotel – Poleczki), 209 (Metro Stokłosy – PKP Jeziorki), 165 (cała trasa), 737 (Ursynów Płd. - Zgorzała), 739 (Metro Wilanowska – Mysiadło), 715 (cała trasa). Więcej informacji można uzyskać na stronie ZTM.

Skarbka z Gór jednokierunkowa

Prace w ul. Skarbka z Gór zostały podzielone na kilka etapów, które będą realizowane przy zajęciu połowy szerokości jezdni na krótkich odcinkach. Od 22 sierpnia do 4 września zwężony będzie odcinek od ul. Derby do ul. Astrowej.

Na zwężonym odcinku będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu - w stronę ul. L. Berensona.

Na nowe trasy muszą być przygotowani pasażerowie autobusów E-7 i E-9. Linie te popołudniami będą kursować ulicami: Magiczna – Skarbka z Gór, Berensona i Głębocka, skąd dojadą do przystanku Okrągła.

Co ważne, objazd ten dotyczy tylko popołudniowych kursów, trasa porannych się nie ulegnie zmianie.

Objazdy na Skarbka z GórInfoulice

Na objazdy zostaną również skierowane linie 204, 304, 527 i N11:

204: PKP PRAGA – … – Juranda ze Spychowa – Ostródzka – Współczesna – Starej Gruszy – Szumiących Traw – Jesiennych Liści – Głębocka – Magiczna – OS. DERBY

304, od 1 września, po przywróceniu kursowania po przewie wakacyjnej: ZAUŁEK-SZKOŁA – … – Zdziarska – Ostródzka – Współczesna – Starej Gruszy – Szumiących Traw – Jesiennych Liści – Głębocka – JESIENNYCH LIŚCI

527: ESPERANTO – … – Głębocka – Magiczna – OS. DERBY.

W przeciwnych kierunkach trasy autobusów linii 204, 304 i 527 nie zmienią się.

kw/mś/b

Źródło zdjęcia głównego: Infoulice

Pozostałe wiadomości