Driftował na skrzyżowaniu, potrącił czworo uczniów

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Piraci drogowi zapłacą wyższe OC?
Piraci drogowi zapłacą wyższe OC?TVN24
wideo 2/6
TVN24Piraci drogowi zapłacą wyższe OC?

Niebezpieczną jazdę zauważyli policjanci z Wyszkowa. Kierowca hondy najpierw driftował na skrzyżowaniu, następnie potrącił uczniów, idących do szkoły. Okazało się, że za kierownicą siedział 18-latek, posiadający prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w środę rano na ulicy Świętojańskiej w pobliżu szkoły w Wyszkowie. Policjanci ruchu drogowego po godzinie 7.30 rozpoczęli kontrolę autobusu, którym dzieci wyjeżdżały na wycieczkę.

"Cofnął i potracił czworo pieszych"

- Kiedy kończyli czynności zauważyli, jak rozpędzone auto "wpada" na skrzyżowanie z ulicy Prostej w Świętojańską, a kierowca z premedytacją wprowadza auto w poślizg, zaciągając hamulec ręczny. Następnie wjechał na chodnik - przekazał w komunikacie Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Policjanci ruszyli w stronę kierowcy, aby zatrzymać go do kontroli drogowej. - Wtedy kierowca hondy bez chwili zastanowienia i upewnienia się, czy jego manewr będzie bezpieczny, cofnął i potracił czworo pieszych - uzupełnił Wroczyński. Na szczęście piesi nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Ponad 5 tysięcy złotych mandatu

Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą hondy siedzi 18-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Jak podała policja, okazało się, że pirat drogowy ma prawo jazdy zaledwie cztery miesiące, a na koncie już osiem punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze na 18-latka nałożyli mandaty karne w kwocie 5 200 złotych i do jego konta dopisali kolejne 25 punktów karnych.

- Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego długo nie nacieszył się swoimi uprawnieniami, ponieważ starosta wyda teraz decyzję o cofnięciu jego uprawnień do kierowania - poinformował policjant.

Funkcjonariusze przypominają, że obecnie limit dla kierowców posiadających prawo jazdy dłużej niż rok wynosi 24 punkty. W przypadku kierujących posiadających prawo jazdy krócej niż rok i limit 20 punktów karnych, konsekwencje wyciągane są kiedy "zdobywamy" 21 punktów, czyli przekraczamy limit. 

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości