Ulice

Wypadek na Żołnierskiej. Ranny motocyklista zmarł w szpitalu

Ulice

Wypadek na Żołnierskiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWypadek na Żołnierskiej

Na Żołnierskiej, podczas wyprzedzania, kierowca audi zderzył się z motocyklistą, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. Po południu policja poinformowała o jego śmierci. W niedzielę motocyklista zginął także w powiecie nowodworskim.

Do wypadku na Żołnierskiej doszło chwilę przed godziną 7.

- Kierowca jadący audi wyprzedzał volkswagena. Nie zauważył motocykla. Doszło do zderzenia - relacjonował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

I dodał, że 31-letni kierowca jednośladu został ranny. - Jego stan jest ciężki. Był reanimowany zanim trafił do szpitala - mówił.

Po godzinie 15 Świstak poinformował, że motocyklista zmarł w szpitalu.

0,2 promila

Kierujący audi został przebadany alkomatem. - Badanie wykazało 0,12 miligrama w wydychanym powietrzu - zaznaczył Świstak. To nieco ponad 0,2 promila.

Na miejscu pracowały służby: dwa zastępy straży pożarnej, dwie załogi policji, służba drogowa i nadzór ruchu komunikacji miejskiej. Były duże utrudnienia w ruchu. - Żołnierska jest nieprzejezdna. Ulica została zamknięta na odcinku między Marsa a Strażacką - ostrzegał Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

Śmierć motocyklisty

To nie jedyny śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty, do którego doszło w niedzielę. Przed południem samochód osobowy zderzył się z motocyklem na drodze wojewódzkiej numer 571 w miejscowości Dobra Wola (powiat nowodworski).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty wykonywał skręt w lewo i nie zauważył nadjeżdżającego motocyklisty - mówił Świstak.

Kierowcy jednośladu nie udało się uratować.

Mapa wypadków

W tym roku policja uruchomiła "Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2019", na której prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

W ten sposób służby chcą przemówić do wyobraźni kierowców i ograniczyć niebezpieczne zachowania drogowe.

Mapa, aktualizowana codziennie, pod koniec wakacji jest już niemal nieczytelna. Nad nią na stronie policji widnieje czerwony licznik ofiar śmiertelnych. Dzisiaj rano wskazywał 513. Jutro te dane będą już nieaktualne.

kk/gp

Pozostałe wiadomości