Przygotuj się na:

Czołowe zderzenie w Wawrze. "Bus wbił się w kabinę autobusu"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na PatriotówLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Czołowe zderzenie w Wawrze

Samochód dostawczy zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej w Wawrze. Jego kierowca trafił do szpitala.

Do kolizji doszło przed godziną 8 na wysokości numeru 171.

- Doszło do czołowego zderzenia busa z autobusem komunikacji miejskiej. Bus wbił się w kabinę autobusu jadącego w kierunku Otwocka - relacjonował Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowały służby: policja i nadzór ruchu komunikacji miejskiej. Wezwano też pogotowie ratunkowe.

- Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca renault z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z autobusem linii 521. Mężczyzna trafił na badania do szpitala. Nie mamy jeszcze informacji na temat jego stanu - poinformował Tomasz Sitek z Komendy Stołecznej Policji. Zaznaczył też, że nikt z pasażerów autobusu nie został poszkodowany. 

Ruch wahadłowy

- Autobus ma całkowicie zniszczony przód i popękaną szybę - opisywał nasz reporter. Jak wynika z relacji świadków, gdy bus zjechał na przeciwległy pas, dwa inne pojazdy zdołały go jeszcze wyminąć. - Kierująca autobusem nie miała już możliwości wykonania takiego manewru. Wyhamowała do zera i bus uderzył w stojący autobus - dowiedział się Marcinczak.

Ostrzegł też kierowców przed utrudnieniami. - Jezdnia w kierunku Otwocka jest zablokowana. Ruch odbywa się wahadłowo - dodał.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl