Spłonęła replika taksówki. Taką samą jeździli "Zmiennicy"

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar auta w Śródmieściu

Pożar fiata 125p na skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej. Samochód był repliką taksówki znanej z serialu "Zmiennicy" i woził turystów szlakiem warszawskich atrakcji. Auto ugasili strażacy.

- Palił się samochód osobowy. Na miejscu pracowali strażacy, ale sytuacja została szybko opanowana. Strażacy po 20 minutach wrócili do koszar - przekazał nam aspirant Bartosz Maciąg z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Fiat stylizowany na taksówkę z lat 80.

Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl przekazał, że prawdopodobnie doszło do samozapłonu w komorze silnika. - Spłonął Fiat 125p. To szczególny samochód, ponieważ jest stylizowany na taksówkę Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego z lat 80. To replika auta, którym poruszali się bohaterowie serialu Stanisława Barei "Zmiennicy" - opisał nasz reporter. Dodał, że samochód należał do firmy, które organizuje tematyczne wycieczki po Warszawie i ma we flocie kilka modeli historycznych aut. Jej kierowcy są także przewodnikami.

- Pożar wybuchł w części silnikowej. Na miejscu była policja, wyłączony był jeden pas od ronda ONZ w kierunku Emilii Plater. Samochód odjechał na lawecie. Nikomu nic się nie stało - podsumował Zieliński.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości