Poranny protest na Żoliborzu. Plac Wilsona był zablokowany

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Blokada placu Wilsona
Blokada placu Wilsona
TVN24
TVN24Blokada placu Wilsona

Kilka samochodów zatrzymało się przy wjeździe na plac Wilsona. W proteście uczestniczyło około 20-30 osób. Utrudnienia trwały godzinę.

Protest rozpoczął się około godziny 8. Wjazd na plac Wilsona od ulicy Krasińskiego został zablokowany - nie można było wjechać na rondo od tej strony ani zjechać z niego. Korki tworzyły się także w innych relacjach. Było słychać klaksony i wulgaryzmy niektórych kierowców kierowane pod adresem młodych osób, głównie kobiet, blokujących przejazd. Ale generalnie atmosfera była spokojna.

Na miejscu pojawiła się policja, która próbowała przekonać manifestujących do zejścia z jezdni. Ci stali na ulicy z transparentami z hasłami odnoszącymi się do antyaborcyjnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej: "Mamy dosyć" czy "Nigdy nie będziesz sama". Było też widać błyskawicę - symbol protestów.

Około godziny 8.50 ruch częściowo udrożniono. Zablokowane autobusy mogły opuścić rondo. O godzinie 9.30 plac był przejezdny.

Utrudnienia w komunikacji

O utrudnieniach w kursowaniu komunikacji miejskiej informował Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu niezapowiedzianej blokady na pl. Wilsona występują utrudnienia w kursowaniu linii 114122181185303321. Autobusy kierowane są najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi" - przekazał.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości