Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Półtunelowe ekrany akustyczne rosną na Trasie Toruńskiej

Ulice


Były ekrany akustyczne, będą... ekrany akustyczne półtunelowe. Na blisko 1,3 tys. metrów Trasy Toruńskiej pojawi się jedyna w Polsce konstrukcja, która będzie przytrzymywały panele aluminiowe.

Całość ma ograniczać hałas dochodzący z trasy. Mieszkańcy, którzy już mieli do czynienia z ekranami akustycznymi w tym miejscu, do nowego pomysłu podchodzą z rezerwą. - Jak zrobią, to zobaczymy - mówią.

"To nie tunel"

Na wizualizacjach planowana konstrukcja wygląda jak tunel.

- To nie tunel. To będą ekrany akustyczne półtunelowe - precyzuje Paweł Wójcik z firmy J&P AVAX, która zajmuje się inwestycją. - Na wierzchu ich zwieńczenia będzie przestrzeń, która nie zostanie wypełniona. Woda deszczowa będzie odprowadzana przez specjalny system do kanalizacji – wyjaśnia.

3 tysiące ton stali

Inwestor podkreśla, że jest to pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce. Dzięki rozwiązaniu półtunelowemu nie będzie ograniczeń w ruchu na odcinku, na którym ma się pojawić.

– Będzie ciągnął się od ul. Marywilskiej w kierunku Łabiszyńskiej. Łącznie niecałe 1,3 tys. metrów długości. Do budowy użyjemy około 3 tys. ton stali – dodaje Wójcik.

Inwestycje ma być gotowa w kwietniu 2012 r.

ran/par