Nie otworzyli skrzyżowania, bo nie mieszczą się autobusy

Wysepka zatrzymała otwarcie skrzyżowania
Wysepka zatrzymała otwarcie skrzyżowania
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl
Marcin Gula /tvnwarszawa.plWysepka zatrzymała otwarcie skrzyżowania

Mimo wcześniejszych zapewnień nie udało się otworzyć skrzyżowania u zbiegu ulic Marsa, Chełmżyńskiej i Okularowej. W wyremontowaną ulicę nie mogą wjechać autobusy. Nie mieszczą się.

- W środę udostępnimy przebudowane skrzyżowanie - poinformowała Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Plany spełzły jednak na niczym. Wszystko za sprawą wysepki, która okazała się przeszkodą nie do pokonania dla miejskich autobusów.

- Wysepka, która jest na ulicy Okularowej, między dwoma kierunkami, jest za duża i autobusy jadące od strony węzła Marsa nie mieszczą się przy skręcaniu – powiedziała w czwartek Gajewska. W związku z tym otwarcie skrzyżowania zostało odroczone.

Drogowcy pracują

Jak zapewnia rzeczniczka ZMiD, prace nad naprawieniem tego niedociągnięcia idą pełna parą. – Wysepkę poprawi jej wykonawca. Trzeba będzie wprowadzić małą modyfikację do projektu – mówi.

Robotnicy mają uporać się z tym dziś do godziny 22.00. Wtedy zostanie również otwarty wyjazd z ulicy Chełmżyńskiej.

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona 24 sierpnia. Drogowcy zamknęli ul. Okularową od ul. Marsa do ul. Szpaczej. Ponadto, ruch na ul. Chełmżyńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Marsa został przełożony na jezdnię tymczasową.

wp/roody

Pozostałe wiadomości