Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Zablokowane torowisko na Mokotowie, zerwany dach szkoły na Saskiej Kępie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zalana ulica Kasprzaka i aleja Prymasa Tysiąclecia Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZalana ulica Kasprzaka i aleja Prymasa Tysiąclecia

Strażacy wyjeżdżali do skutków burzy, która przeszła nad Warszawą. Zablokowane było torowisko tramwajowe na Mokotowie. Wichura zerwała dach technikum na Saskiej Kępie.

Nad Warszawą przeszła krótka, ale intensywna burza. Jej skutki to przede wszystkim drobne podtopienia i połamana gałęzie, ale są też miejsca, gdzie straty były większe.

- W alei Stanów Zjednoczonych częściowo został zerwany dach technikum. Na miejscu pracują strażacy. Chodzi o Zespół Szkół Łączności. Zerwaniu uległo około 100 metrów kwadratowych poszycia z papy i izolacji. Strażacy zabezpieczają miejsce do czasu przyjazdu administracji budynku - powiedział po 19 Michał Skrzypa za stołecznej straży pożarnej. Dodał też, że w Wesołej przy ulicy 1. Praskiego Pułku Wojska Polskiego drzewo spadło na jezdnię i zablokowało ją.

Wcześniej informował o problemach na Mokotowie. - Około sześciometrowa gałąź zahaczyła o linię trakcyjną na Woronicza, na wysokości numeru 46. Zablokowane jest torowisko, ale strażacy już pracują na miejscu - mówił. I dodawał, że strażacy mają więcej zgłoszeń, a dotyczą one głównie powalonych drzew. - Na Orężnej, również na Mokotowie, zablokowana jest część chodnika i ulicy, na Białołęce było zgłoszenie o drzewie wyrwanym z korzeniami, na Internetowej drzewo zawaliło się na dach budynku, a na Czerniakowskiej gałąź spadła na kilka zaparkowanych samochodów - dodał strażak.

Z kolei reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz mówił o utrudnieniach na skrzyżowaniu Filtrowej i Raszyńskiej. - Zalane jest częściowo torowisko. Tramwaje Warszawskie będą wypompowywały wodę, ale na razie torowisko jest przejezdne.

Warszawski Transport Publiczny poinformował o utrudnieniach: "Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie zespołu przystankowego Samochodowa występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 18 i 31 . Możliwe opóźnienia kursów jak również skierowania linii na trasę objazdową. Prosimy na odcinku ulicy Woronicza o korzystanie z autobusów linii 218 (od Wołoskiej do Puławskiej) i 222 (od Wołoskiej do Samochodowej)" - czytamy w komunikacie.

Jak informował portal tvnmeteo.pl, wyładowania atmosferyczne rozpoczęły się od 17.30. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla kilku województw, w tym dla Mazowsza. "Wyładowania zmierzają także w stronę Warszawy. Podczas burzy mogą pojawić się opady do 25 l/mkw. i silne porywy wiatru ponad 80 km/h" - ostrzegał przed godziną 18 synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl