Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Nowym odcinkiem alei KEN <br></br>pojedziemy jeszcze w styczniu

Ulice

| U.Com Media/x-newsAleja KEN w czasie przebudowy / fot. TVN Warszawa

- Ulica jest gotowa, ale ciągle zamknięta. Dlaczego? - denerwują się mieszkańcy Kabat. I zasypują pytaniami skrzynkę warszawa@tvn.pl. - Nam też spędza to sen z powiek – odpowiadają władze dzielnicy.

Budowa zaczęła się w październiku i poszła bardzo sprawnie. Po dwóch tygodniach wylany był już asfalt. Formalnie prace przy poszerzaniu ostatniego wąskiego gardła alei Komisji Edukacji Narodowej zakończyły się na początku stycznia.

Od tego czasu ulica wciąż jest jednak zamknięta, choć są kierowcy, którzy omijają barierki i już z niej korzystają. Są też tacy, którzy traktują ją jako dodatkowe miejsca parkingowe. Większość jest po prostu zniecierpliwiona:

Ugrzęzła w papierach

- Też dostajemy mnóstwo pytań i spędza nam to sen z powiek - przyznaje rzecznik dzielnicy Ursynów Monika Beuth-Lutyk.

I tłumaczy: - Mieszkańcy widzą gotową ulicę, ale to nie znaczy że inwestycja jest zakończona. Trzeba ją nanieść na plany, mapy geodezyjne, dostać opinie straży pożarnej, inspekcji pracy. To wszystko trwa - mówi.

Dokumentacja jest niezbędna, by dzielnica mogła otrzymać pozwolenie na użytkowanie jezdni. Bez tego dokumentu nie można jej otworzyć. - Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze w styczniu - mówi rzecznik.

roody/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | U.Com Media/x-news