Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Śródmieście

Służby otrzymały zgłoszenie, że do studzienki wpadł człowiek. "Nagrania z kamer tego nie potwierdzają"

TVN Warszawa | Śródmieście

Aktualizacja:
Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Służby otrzymały zgłoszenie, że do studzienki wpadł człowiekTVN24
wideo 2/4
TVN24Służby otrzymały zgłoszenie, że do studzienki wpadł człowiek

Służby otrzymały informację, że do studzienki kanału burzowego przy ulicy Sanguszki wpadł człowiek. W akcji poszukiwawczej brali udział strażacy z grupy wysokościowej. - Nagrania z kamer nie potwierdzają tego zdarzenia, ale na wszelki wypadek służby sprawdziły kanał i do tej pory nikogo tam nie znaleziono - przekazała nam policja.

Akcja miała miejsce przy skrzyżowaniu ulic Sanguszki i Rybaki. - Jeden ze świadków opowiadał mi, że dwóch bezdomnych miało zejść do kanału. Jeden z nich ostatecznie został na górze, drugi natomiast zszedł i już nie wyszedł. Na dole w studzience płynie rwący nurt ścieków, tam jest duże stężenie siarkowodoru - mówił nasz reporter.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, policja i trzy zastępy straży pożarnej, w tym grupa wysokościowa, a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

- Strażacy potrzebowali pomocy MPWiK z planami tych kanałów. Dwóch ratowników, ubranych w specjalne stroje z dodatkowym powietrzem, zeszło do kanału. Po jakimś czasie wyszli stamtąd i stwierdzili, że w środku panują niesprzyjające warunki i musieli się wycofywać. Teraz będą próbowali podjąć tego człowieka przez inną studzienką około 15 metrów obok tej pierwszej - relacjonował Zieliński.

Po godzinie 12 przekazał, że strażacy zakończyli przeszukiwanie kanałów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Ratownicy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt

- Około godziny 10.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że do studzienki spadł człowiek. Nasze działania polegają na wprowadzeniu ratowników do tego kanału w celu sprawdzenia, czy znajduje się tam osoba poszkodowana. Ratownicy są wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych - mówił nam Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej. Precyzował też, że chodzi o studzienkę kanału burzowego, który służy do odprowadzenie wody deszczowej.

Około godziny 12.20 Skrzypa przekazał, że strażacy z grupy wysokościowej zakończyli działania przy Sanguszki. - Nikogo nie udało się znaleźć. Teraz ograniczamy nasze działania jedynie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Główny ciężar poszukiwań wzięło MPWiK, bo oni dobrze znają ten teren - przekazał.

"Nagrania z kamer tego nie potwierdzają"

Z kolei z relacji rzecznika śródmiejskiej policji Roberta Szumiaty wynika, że na nagraniach z miejskiego monitoringu widać, że mężczyzna, który zgłosił zaginięcie kolegi w kanale, od 2 w nocy leżał przy studzience na Rybaki. - W trakcie dnia ktoś go zauważył i powiadomił służby. Wtedy on stwierdził, że leży tam, bo w studzience znajduje się jego kolega. Nagrania z kamer nie potwierdzają tego, co mówi ten mężczyzna, jednak na wszelki wypadek służby sprawdziły kanały. Do tej pory nikogo nie znaleziono - poinformował Szumiata.

Dodał też, że w środku, w kanale na wysokości Rybaki, woda nie jest zbyt wysoka.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl