Najpierw koronawirus, teraz wysoka woda. Słonka, Pliszka i Wilga nie mogą wrócić na Wisłę

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kk/r/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWysoki poziom wody w Wiśle

Najpierw pandemia opóźniła start sezonu przepraw promowych na Wiśle, a teraz podwyższony stan wody w rzece. Na skorzystanie z Warszawskich Linii Turystycznych mieszkańcy muszą jeszcze poczekać.

Słonka, Pliszka i Wilga to trzy promy, którymi bezpłatnie można przedostać się na drugi brzeg Wisły. Na ich pokład można wsiąść za darmo. Dozwolone jest też zabranie ze sobą roweru.

"Kurowanie zawieszone"

Miały kursować od soboty 4 lipca, ale na razie nie wypłyną. "W związku z utrzymującym się wysokim stanem wody kursowanie promów WLT zostało zawieszone" - podał Zarząd Transportu Miejskiego.

"Przeprawy promowe Warszawskich Linii Turystycznych od lat cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i turystów. Tradycyjnie wypływały na Wisłę na początku maja, jednak w związku z epidemią koronawirusa ich start został wstrzymany" - wyjaśnił ratusz.

Słonka ma kursować pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a Saską Kępą i zabierać na pokład 25 osób. Trasa Pliszki będzie wiodła wzdłuż mostu Poniatowskiego do Stadionu Narodowego, prom zabierze na pokład także 25 osób. Natomiast Wilga pływa pomiędzy Podzamczem-Fontannami a zoo i zabierze na pokład 50 osób.

Zobacz spektakularny zachód słońca nad Warszawą uchwycony w rezerwacie przyrody Wysypy Zawadowskie:

Zachód słońca nad Warszawą

Słońce chowa się za wieżowcamiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Autor:kk/r/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl