Śródmieście

Śródmieście

Zmiany na rondzie ONZ

Na rondo ONZ wróciła dawna organizacja ruchu. W kierunku Mokotowa kierowcy jeżdżą wybudowaną właśnie jezdnią al. Jana Pawła II.

Nawet połowa śródmiejskich szkół do wyprowadzki. Przez roszczenia

Rodzice i uczniowie renomowanego gimnazjum nr 42 przy ulicy Twardej walczą o to, by pozostało ono w obecnej lokalizacji. Urzędnicy planują je przenieść na Mokotów, bo spadkobiercy mają odzyskać działkę, na której zbudowano szkołę. Podobny los może spotkać nawet ponad 20 innych placówek ze Śródmieścia i ponad 100 w całej Warszawie.

Wałęsa i de Klerk o światowym bezpieczeństwie

Były prezydent Lech Wałęsa liczy, iż Szczyt Noblistów pomoże wypracować wspólne podejście do kwestii bezpieczeństwa i rozwoju ponad podziałami na świecie. Były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk wśród wyzwań, przed którymi stoi świat wymienił m.in. zrównoważoną politykę gospodarczą.

Sharon Stone już w Warszawie

Do Warszawy przylecieli już pierwsi uczestnicy Szczytu Noblistów. W stolicy są przedstawiciele Unii Europejskiej i Międzynarodowego Biura Pokoju oraz amerykańska aktorka i działaczka dobroczynna Sharon Stone, która ostatniego dnia szczytu odbierze Nagrodę Pokoju.

Rondo ONZ znów będzie rondem

U zbiegu ulic Jana Pawła II, Prostej i Świętokrzyskiej trwa budowa metra, a na powierzchni drogowcy odtwarzają rondo ONZ. Zdążą do poniedziałku?

Dom Gesslerów zlicytowany

Dom braci Gessler, zajęty kilka lat temu przez komornika za długi, został zlicytowany. Nieruchomość przy placu Słonecznym 5 zakupiło za kwotę ok. 3 850 000 złotych młode małżeństwo – informuje urząd dzielnicy Śródmieście.

Woda zalała plac Krasińskich. Awaria

Zalany został pl. Krasińskich u wylotu ul. Długiej, chodniki i przystanek - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvwnarszawa.pl. To skutki porannej awarii wodociągowej.

Dworzec Centralny ma swoje logo. Ładne?

Kreska z kółkiem na środku, a pod nią napis WARSZAWA CENTRALNA. Dworzec Centralny dorobił się swojego logo. Wyłoniono je w konkursie, na który wpłynęło 250 propozycji z całej Polski.

Poranny tłok do wyjścia z metra. Przez awarię schodów

Ruchome schody na stacji Politechnika były zagrodzone z powodu awarii. "Jedno z wyjść z metra wygląda tak od poniedziałku" - napisała w środę rano internautka Laura na warszawa@tvn.pl. Przesłała też zdjęcie. Po 13 Metro Warszawskie poinformowało, że schody znowu działają.

Naprawiają "Tęczę" na placu Zbawiciela

Zaczęła się rekonstrukcja "Tęczy" na pl. Zbawiciela. Po tym, jak w lipcu po raz czwarty stanęła w płomieniach, zostanie również zabezpieczona przed kolejnymi pożarami. Całkowity koszt zaplanowanych prac to 64 tys. złotych.

Marsz Niepodległości nawet na 50 tysięcy osób

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" zgłosiło do stołecznego ratusza zgromadzenie publiczne na 11 listopada, dzień Narodowego Święta Niepodległości. We wniosku wskazano, że manifestacja zgromadzi 50 tys. osób. Organizatorzy na razie nie ujawniają trasy marszu.

Warszawa po raz piąty w budowie

Wystawy, wykłady, warsztaty, gry miejskie, wycieczki i wizyty w pracowniach architektonicznych znalazły się w programie festiwalu Warszawa W Budowie. Piąta edycja poświęcona jest zawodowi architekta.

Nowe ronda i pasy rowerowe

Można już korzystać z wyremontowanego fragmentu ulic Kopernika i Świętokrzyskiej z dwoma nowymi rondami, chodnikami i kamienną kostką. Pozostały fragment Świętokrzyskiej ma być zmodernizowany w przyszłym roku.

"Nie chcę, żeby był bezimiennym 37-letnim mężczyzną"

Tomasz Nawrocki większości z nas znany jest jako "37-letni mężczyzna", który w niedzielę zmarł na mecie 10-kilometrowego biegu. W rozmowie z reporterem "Czarno na białym" jego przyjaciel, Mariusz Konkolewski, wyjaśnia, jaką był osobą i odnosi się do spekulacji, według których Nawrocki miał być do biegu nieodpowiednio przygotowany. - Stał się obiektem ocen, spekulacji. Wydaje mi się, że by tego nie chciał, gdyby mógł o tym decydować - powiedział przyjaciel zmarłego biegacza.