Śródmieście

Śródmieście

Skuli płytki z 1915 roku

- Trwa niszczenie zabytkowych wnętrz w kamienicy, które przetrwała I wojnę światową. Robotnicy skuli oryginalne ceramiczne płytki z 1915 roku – alarmuje stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i prosi o pomoc konserwatora zabytków. – Mamy idiotyczną sytuację prawną. Trwa postępowanie o wpisanie tego budynku do rejestru zabytków – odpowiada Michał Krasucki, zastępca stołecznego konserwatora zabytków.

Metro, remont mostu. Prezydent podsumowuje swoje rządy

Otwarcie drugiej linii metra, fragmentu Bulwarów Wiślanych czy inwestycje w drogi – m.in. takie sukcesy pierwszego roku swojej trzeciej kadencji wskazała prezydent stolicy. Jak przyznała, największą porażką początku prezydentury było fiasko tzw. "małej reprywatyzacji".

Ratusz: kolejna cześć bulwarów prawdopodobnie w 2017 roku

2017 rok to prawdopodobna data otwarcia drugiego fragmentu bulwarów wiślanych od mostu Świętokrzyskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Obecnie trwa przetarg na wybranie wykonawcy inwestycji. Zgłosiło się do niego 15 firm – informuje wiceprezydent stolicy, Michał Olszewski.

Efekt "nowego" Łazienkowskiego. Na mostach jest o 20 tys. aut więcej

Po otwarciu mostu Łazienkowskiego o 1/3 spadło natężenie ruchu na mostach Poniatowskiego i Świętokrzyskim. "Znów zajmuje on 3. miejsce w rankingu przepraw - w ciągu doby przejeżdża nim ponad 101 tys. pojazdów" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. O ponad 20 tys. wzrosła liczba pojazdów przekraczających codziennie Wisłę.

"Perełka" znaleziona w śmieciach: plany kamienicy sprzed 100 lat

- W kontenerze na śmieci znalazłem plany z końca XIX wieku nieistniejącej kamienicy z ulicy Widok. To jest prawdopodobnie jedyny zachowany obraz, nie znaleźliśmy żadnych jej fotografii – mówi tvnwarszawa.pl poszukiwacz warszawskich pamiątek. Teraz wspólnie z innymi miłośnikami stolicy próbuje rozszyfrować znajdujące się na planach opisy.

30 marketów, 3 tys. osób. Świąteczna zbiórka żywności

W 30 stołecznych hipermarketach, od piątku do niedzieli, prowadzona będzie Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności SOS w Warszawie. Produkty trafią przed Bożym Narodzeniem do najbardziej potrzebujących. Akcję zainaugurowano we wtorek w stołecznym ratuszu.

Poranek ze śniegiem i deszczem

W nocy w Warszawie spadł drobny śnieg. - Jeździ się dość nieprzyjemnie - informuje reporter tvnwarszawa.pl. Jak zapowiadają synoptycy, dzisiaj będzie duże zachmurzenie, słabe opady deszczu i deszcz ze śniegiem.

Powojenne budynki w prywatne ręce. Jest lista zagrożonych adresów

Ponad 60 budynków, które po wojnie wybudowało państwo, może niebawem trafić w prywatne ręce. Powód? O działki, na których je wybudowano, upomnieli się przedwojenni właściciele gruntów i handlarze roszczeń. Listę zagrożonych zwrotem nieruchomości opublikowała "Gazeta Stołeczna".

Gradobicie zapowiedziało deszczowy dzień

Poniedziałkowy poranek w Śródmieściu przywitał spieszących do pracy warszawiaków gradobiciem. Było krótkie, ale intensywne. Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem, który w porywach może dziś osiągnąć nawet 80 km/h.

Prezydent do podchorążych: naprawa polskiej armii zostanie dokończona

- To co do tej pory zostało zrobione dobrze, będzie kontynuowane. To, co było robione źle, zostanie naprawione odpowiedzialnie i uczciwie, dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla polskiego społeczeństwa i dla was żołnierze, czyli także z uwzględnieniem waszych interesów - powiedział w niedzielę z okazji Dnia Podchorążego prezydent Andrzej Duda.

Ostatni weekend z Veturilo

Sobota i niedziela to ostatni moment w tym sezonie, by korzystać z rowerów Veturilo. Jak informuje operator, sezon zakończy się w poniedziałek o godzinie 23.59. Rowery powrócą na stacje dopiero wiosną przyszłego roku.

Rozświetlili dawny Dom Partii w obronie zagrożonych gatunków

WWF Polska i miejski ratusz włączyli się w światową akcję w obronie zagrożonych gatunków. Na ścianach dawnego Domu Partii przy rondzie de Gaulle’a wyświetlono sekwencję filmów przedstawiających zwierzęta zagrożone wyginięciem. Pokazano zarówno polskie gatunki, jak też te, które żyją w środowisku wodnym, pustynnym, biegunowym oraz tropikalnym. Jak ostrzegają ekolodzy, w ciągu najbliższych 100 lat z powierzchni Ziemi może zniknąć nawet 50 procent żyjących teraz gatunków zwierząt..

Miodowa jak Krakowskie: elegancka i w strefie Tempo-30

Ratusz i drogowcy pochwalili się wynikami konsultacji społecznych w sprawie remontu Miodowej. Jak się okazało, zdecydowanie więcej zwolenników zyskała opcja upodobnienia tej ulicy do Krakowskiego Przedmieścia. Urzędnicy zapowiadają, że Miodowa będzie elegancka i bezpieczna. Ma się też znaleźć w strefie ograniczonej prędkości Tempo-30.

Zbigniew S. zwolniony do domu. "Twierdzi, że nie pamięta"

Zbigniew S., kontrowersyjny biznesmen, który w czwartek w nocy awanturował się w hotelu, oddał mocz na recepcji i znieważył policjantów, został przesłuchany w prokuraturze. - Nie przyznał się do winy, zasłonił się niepamięcią - mówi Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie.

"Awanturował się, oddał mocz w recepcji". Zbigniew S. zatrzymany

Kontrowersyjny biznesmen Zbigniew S. został zatrzymany przez stołeczną policję po awanturze, jaką urządził w jednym z hoteli. – Mężczyzna był pijany i agresywny, oddał też mocz w recepcji – poinformował kom. Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji. Zbigniew S. miał też znieważyć policjantów i ekipę pogotowia. Trafił do aresztu i usłyszał zarzuty.

Przez dwa mosty i trzy dzielnice. Piątkowa masa krytyczna

Śródmieście, Praga Północ i Praga Południe - ulicami tych dzielnic przejechali w piątek rowerzyści w ramach listopadowej masy krytycznej. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na brak dróg rowerowych po prawej stronie Wisły. - Mamy jeden pokawałkowany bubel wzdłuż Grochowskiej, Zamojskiego i Targowej oraz rowerową pustynię w pozostałej części Pragi - podkreślali.

Przed Pałacem już montują lodowisko. Będzie bezpłatne

Rozpoczęły się prace przy budowie lodowiska przed Pałacem Kultury i Nauki. Robotnicy dokonali już niezbędnych pomiarów i przystąpili do robót konstrukcyjnych. Otwarcie lodowiska planowane jest na Mikołajki, 6 grudnia.Nowe sezonowe lodowisko rekreacyjne, przeznaczone do jazdy figurowej na łyżwach, będzie miało kształt prostokąta o powierzchni blisko 850 m2 – o wymiarach 44 m x 19,3 m.Jak informuje stołeczny ratusz, jednocześnie ze ślizgawki korzystać będzie mogło nawet 150 osób.Pracom przy montażu przyglądał się nasz reporter:

Historyczny budynek zmienił się w ruinę

Zabytkowe wnętrza historycznego budynku przy ul. Jazdów 8a popadają w ruinę. Po pożarze spalone wejście stoi niezabezpieczone, budynek jest degradowany przez wodę - alarmują lokalni społecznicy.

Pługosolarki już na ulicach

Temperatura w Warszawie schodzi już poniżej 0 stopni Celsjusza, a służby wysyłają pługosolarki do zabezpieczenia dróg i mostów.

"Co chcesz zrobić zanim umrzesz?". Akcja warszawskiego studenta

"Chcę znowu być z Kasią", "zacznę pomagać ludziom", "pokażę wszystkim, że potrafię" - m.in. takie napisy znalazły się na tablicach, jakie student Politechniki Warszawskiej, wystawił w parku przy uczelni. Jego akcja ma dać do myślenia, bo każdy z przechodniów może tam wpisać to co chciałby zrobić zanim umrze. Akcja potrwa do 30 listopada. Zobacz materiał Katarzyny Śmierciak.

Wyłudzone telefony, "lewe" dokumenty. Gang Wietnamczyków rozbity

Podrabianie dokumentów, posiadanie narkotyków, próby korupcji czy oszustwa – o takie przestępstwa oskarżonych jest pięciu Wietnamczyków. W związku z ich działalnością podpisano co najmniej 100 niekorzystnych dla operatorów sieci komórkowej umów. Zatrzymanym mężczyznom może grozić teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

100 milionów litrów ścieków trafiło do Wisły

Nawet 100 milionów litrów nieoczyszczonych ścieków wpuszczono do Wisły w samym centrum Warszawy. Jednak odpowiedzialni za tę decyzję urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia i przekonują, że stolica jest miastem ekologicznym. Sprawą zajęli się reporterzy programu "UWAGA!" TVN.

Gdzie nowe P+R? Ratusz pyta mieszkańców

Gdzie najbardziej potrzebne są nowe parkingi P+R? Warszawiacy i mieszkańcy podwarszawskich gmin mogą przedstawić swoje propozycje, wypełniając internetową ankietę. - Budowa nowych obiektów mogłaby być dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 - zapowiada ratusz.

Rowerzyści przegrywają z kierowcami na Świętokrzyskiej

Samochody parkujące wzdłuż ul. Świętokrzyskiej notorycznie blokują pas dla rowerów. Rowerzyści wpadli na pomysł, by wysyłać zdjęcia niewłaściwie zaparkowanych pojazdów do straży miejskiej. Ta przyznaje, że zgłoszenia dostaje, ale na podstawie zdjęć i tak mandatu nie wystawi. Rowerzystom może złożyć najwyżej obietnicę "regularnych patroli", które na razie okazują się mało skuteczne.