Policja weszła do mieszkania 31-latka. "Narkotyki były w zasadzie wszędzie"

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Marihuana, kokaina, extasy, amfetamina, grzybki, haszysz, MDMA, LSD... W mieszkaniu 31-latka policjanci znaleźli wszelkie dostępne na rynku środku odurzające, niektórych nawet nie potrafili zidentyfikować ze stuprocentową pewnością. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Jak poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak, kryminalni otrzymali informację o mężczyźnie, który "miał posiadać znaczne ilości różnych narkotyków w swoim mieszkaniu".

- Funkcjonariusze przeprowadzili niezbędne ustalenia i sprawdzenia, poszerzyli swoją wiedzę i przygotowali działania. Podjęli obserwację okolicy miejsca zamieszkania, a potem samego lokalu. Zainterweniowali w momencie, kiedy mężczyzna chciał wyjść z domu - poinformowała policjantka. I dodała: - Był zaskoczony wizytą policjantów i próbował nawet nie wpuścić ich do środka. Zaraz po wejściu funkcjonariusze poczuli bardzo wyraźną woń charakterystyczną dla marihuany.

"Narkotyki były w zasadzie wszędzie"

Węgrzyniak opisała, że "narkotyki w tym mieszkaniu były w zasadzie wszędzie i we wszystkim: na stole, pod stołem, na szafkach i w szafkach, w kuchni, pokoju, łazience, w słoikach, pudełkach, foliowych workach, folii aluminiowej, fiolkach, buteleczkach, papierach i taśmach".

Kryminalni znaleźli: marihuanę, kokainę, extasy, amfetaminę, grzybki, haszysz, MDMA i LSD, a także substancje, których nawet nie potrafili zidentyfikować. Zostaną one poddane szczegółowym badaniom. - Najwięcej było marihuany - prawie trzy i pół kilograma. Poza tym ponad 158 gramów haszyszu, 67 gramów MDMA, 49 gramów grzybków, 38 gramów kokainy i po kilka gramów pozostałych. Łącznie prawie cztery kilogramy różnych środków.

- Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych ewentualnych kar gotówkę w kwocie 241 tysięcy złotych - uzupełniła policjantka.

Zarzuty za posiadanie i tymczasowy areszt

Joanna Węgrzyniak zapewniła, że śledczy "zgromadzili obszerny materiał dowodowy i przedłożyli go w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe". - Tam zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe - podsumowała.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu dwóch osób. W mieszkaniu były narkotyki warte 300 tysięcy złotych:

Policjanci zatrzymali mężczyzn powiązanych z środowiskiem pseudokibiców (wideo bez dźwięku)
Policjanci zatrzymali mężczyzn powiązanych z środowiskiem pseudokibiców (wideo bez dźwięku)KSP

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości