Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Remont na Kawęczyńskiej. Niektóre tramwaje nie pojadą wcale, inne zmienią trasę

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
Warszawski Transport PublicznyW weekend tramwajarze planują prace remontowe na Kawęczyńskiej

Na weekend tramwajarze zaplanowali prace remontowe na Kawęczyńskiej. To oznacza zmiany w kursowaniu tramwajów linii 13 i 7.

Jak czytamy na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, roboty potrwają przez całą sobotę i niedzielę. W tym czasie składy linii 7 pojadą ulicą Targową i Kijowską do pętli Dworzec Wschodni (Kijowska).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

W ogóle nie będą kursowały tramwaje linii 13. Pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z13 o trasie: Ząbkowska - Targowa - Kijowska - Objazdowa - Kawęczyńska - Ząbkowska - Targowa - Ząbkowska.

W weekend nie będą funkcjonowały przystanki: Zajezdnia Praga 02, Wojnicka 02 oraz Kawęczyńska-Bazylika 02 i 03. Z kolei na przystankach Zajezdnia Praga 01, Wojnicka 01 i Kawęczyńska-Bazylika 01 będą zatrzymywały się autobusy.

Kolejny etap prac planowany jest w następny weekend.

Informowaliśmy też, że strefy buforowe zniknęły z pojazdów komunikacji miejskiej:

Wydzielone strefy w niektórych autobusachMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Warszawski Transport Publiczny