- Ożywienie i włączenie społeczno-gospodarcze Szmulowizny to kluczowy cel naszego programu rewitalizacji prawej części stolicy. Mieszkańcy Michałowa mają teraz nową, atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu - powiedział cytowany w komunikacie ratusza Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
"Miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy"
Jak przypomniał urząd miasta, jeszcze w 2018 roku zorganizował on spacery z architektami wokół tematu planów zagospodarowania parku oraz piknik konsultacyjny. W efekcie konsultacji społecznych wypracowano nową koncepcję terenu na Szmulowiźnie.
"W centralnym punkcie parku jest teraz miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy. Wokół murawy zakwitną kwiaty. Pośród zieleni stanęły też ławki - również te zgłoszone w budżecie obywatelskim. Pojawiła się też całkowicie nowa alejka wykonana z materiału przepuszczającego wodę do gleby. Przylegają do niej tarasy, na których zainstalowano tablice edukacyjne z historycznymi ciekawostkami o Pradze-Północ" - wyliczają nowe atrakcje urzędnicy.
25 nowych drzew, ponad 2360 krzewów
Oprócz tego jest też miejsce dla najmłodszych - plac zabaw. Dla poprawy bezpieczeństwa zainstalowano z kolei dodatkowe oświetlenie. "Nowością jest psi wybieg, na którym znajdują się zabawki dla domowych pupili. Nie zapomniano też o roślinnej aranżacji – ogrodnicy posadzili tam dodatkowo 25 drzew, ponad 2360 krzewów i 3000 sztuk bylin oraz pnączy" - wymienia dalej ratusz.
Ratusz wskazał, że inwestycję prowadził Zarząd Praskich Terenów Publicznych. Całkowity koszt prac wyniósł niespełna 2,8 miliona złotych.
Prace w pierwszym etapie zakończyły się zgodnie z planem. W maju ratusz zapowiadał, że potrwają do końca tego roku. Jak informowaliśmy wówczas, w ramach drugiego etapu inwestycji przy parku powstanie m.in. ogród społeczny do uprawy warzyw i ziół, sad owocowy oraz fontanna. Metamorfozę ma przejść także zabytkowy młyn Michla.
Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy w maju, jak wygląda przebieg prac w parku:
Autorka/Autor: katke/b
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: R. Motyl / UM Warszawa