Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Okolice

Weszli do 41 mieszkań, zatrzymali 26 osób

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
gp
Źródło:
PAP
Policja: zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków
Policja: zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotykówStołeczna policja
wideo 2/6
Stołeczna policjaPolicja: zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków

Stołeczni policjanci, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zatrzymali 26 osób, które - według ustaleń śledztwa - mogły wprowadzić do obrotu ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków o wartości ponad czterech milionów złotych. Decyzją sądu 21 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pięciu zastosowano dozór.

Komisarz Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że w ramach prowadzonego śledztwa funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że od 2015 roku 26 osób mogło wprowadzić do obrotu ponad 700 kilogramów narkotyków: kokainy, amfetaminy, mefedronu, tabletek ecstasy i ziela konopi.

Jednocześnie weszli do 41 mieszkańStołeczna policja

Zatrzymani mają od 30 do 57 lat

Do zatrzymań doszło kilka dni temu. Podczas akcji stołeczni policjanci wspierani byli przez funkcjonariuszy Biura Kryminalnego KGP, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, CPKP "BOA", SPKP w Warszawie i Łodzi. - Policjanci jednocześnie weszli do 41 mieszkań w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Grójcu i Siedlcach - podkreślił komisarz.

Przekazał, że podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 26 osób w wieku od 30 do 57 lat. - W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli między innymi litr płynnej amfetaminy, kokainę i marihuanę oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy - wyliczył. - Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli dwie jednostki broni palnej bez wymaganego zezwolenia oraz amunicję. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 150 tysięcy złotych - dodał Retmaniak.

Podczas akcji zatrzymano 26 osóbStołeczna policja

Areszty i dozory

Po zatrzymaniu podejrzani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. - Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw narkotykowych w tym m.in. dokonywania obrotu znaczną ilością narkotyków oraz handlu bronią - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że przedmiotem obrotu były narkotyki w ilości co najmniej 300 kg mefedronu o czarnorynkowej wartości 1,2 miliona złotych, 100 kg amfetaminy o wartości 300 tysięcy złotych, 200 kg marihuany o wartości ponad 2,8 miliona złotych oraz 5 kg kokainy" - doprecyzowała PK.

Prokuratorzy podkreślili również, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym surową karę wobec 21 podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. "Sąd podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wnioski i zastosował areszt wobec wszystkich podejrzanych" - podała PK.

Gotówka zabezpieczona podczas akcjiStołeczna policja

Wobec pięciu podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze m.in. w postaci poręczenia majątkowego i dozorów policji. Za czyny zarzucane podejrzanym może grozić do 15 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Autor:gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczna policja

Pozostałe wiadomości