Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ochota

Ocieplali blok, gdy urwała się winda. Dwóch robotników rannych na Ochocie

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plDo wypadku doszło w trakcie ocieplania bloku

W trakcie prac przy ulicy Baśniowej doszło do zerwania windy, na której było dwóch robotników. Mężczyźni trafili do szpitala - przekazała policja.

O wypadku donosi reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Chodzi o blok mieszkalny przy Baśniowej. W trakcie jego ocieplania zerwała się winda budowlana, zamocowana na zewnątrz. Urwała się jedna z lin. W tym czasie w windzie było dwóch robotników - relacjonuje. I dodaje, że na miejsce przyjechały karetka, trzy zastępy straży pożarnej i policja. Miejsce zostało odgrodzone taśmami.

Zdarzenie potwierdza nam policja. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 9.20. Mężczyźni spadli z wysokości drugiego piętra. Ich zdrowie było najważniejsze, dlatego w pierwszej kolejności zapadła decyzja o przewiezieniu ich do szpitala. Nie wiemy jeszcze, w jakim są stanie. Na miejscu prowadzimy dalej czynności. Będziemy sprawdzać, w jaki sposób doszło do zerwania windy - tłumaczy Karol Cebula, rzecznik prasowy komendy policji na Ochocie. - Mężczyźni byli trzeźwi. To 30- i 33-latek - dodaje po chwili.

Nasz reporter przekazuje, że na miejsce przyjechały dwa kolejne zastępy straży pożarnej. - Strażacy będą ściągać windę z pomocą dźwigu. Położą ją na ziemię, by nikomu już nie zagrażała - przekazuje Zieliński.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości