Najnowsze

Zieleń zamiast słupków i nowe pastorały. Aleja Szucha po remoncie

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zmiany w alei Szucha

Zakończyła się modernizacja oświetlenia w alei Szucha. Wzdłuż ulicy pojawiły się eleganckie pastorały. Drogowcy pozbyli się też części słupków, a w ich miejscu posadzili rośliny.  

Celem prac było zbliżenie charakteru alei do pobliskich Alei Ujazdowskich. Prace przy wymianie oświetlenia - zlecone przez Zarząd Dróg Miejskich - rozpoczęły się w listopadzie. Na całej długości alei - czyli od placu Unii Lubelskiej do placu Na Rozdrożu - pojawiło się 44 nowych latarni typu pastorał warszawski z 1923 roku. Każda z nich jest wyposażona w nowe okablowanie i energooszczędne, ledowe oprawy.

"Latarnie stylizowane na model historyczny montujemy na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków" - zaznacza ZDM w komunikacie. Montaż tego typu oświetlenia nie jest więc przypadkowy. Drogowcy podkreślali wcześniej, że po metamorfozie infrastruktura alei ma być "dopasowana do historycznego charakteru tego miejsca".

Więcej drzew i krzewów

Prace przy nowym oświetleniu toczyły się równolegle do nasadzeń zieleni. Zniknęły słupki blokujące chodnik przed nielegalnym parkowaniem po wschodniej stronie alei. W ich miejscu pojawiły się krzewy.

"Część dotychczasowego chodnika przebiegała w świetle szpaleru drzew i w związku z tym nie była wykorzystywana przez pieszych. Tam, gdzie nie pogorszyłoby to warunków ruchu pieszego, płyty chodnikowe zostały zdemontowane. W ich miejscu założyliśmy trawniki o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych, na których posadzone zostało około trzy tysiące krzewów" - wyjaśnia ZDM.

Oprócz tego posadzono też nowe drzewa. Obowiązek dbania o rośliny przez następne trzy lata będzie należał do wykonawcy prac.

Informowaliśmy także o nowej sygnalizacji w alei KEN, która ma ostrzegać pieszych zapatrzonych w smartfony:

Nowy rodzaj sygnalizacji w alei KEN

Nowy rodzaj sygnalizacji w alei KEN
Nowy rodzaj sygnalizacji w alei KENLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości