Z Chopina do Modlina pociągiem co godzinę

wkd.com.plZmiany w kursowaniu pociągów KM i WKD

9 grudnia Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzają nowe rozkłady jazdy. Pociągi pomiędzy lotniskami Modlin a Chopina będą kursowały regularnie. Na zmiany muszą przygotować się pasażerowie z Grodziska Mazowieckiego.

1. ZMIANY W ROZKŁADZIE KOLEI MAZOWIECKICH

Pomiędzy lotniskami Modlin i Chopina pociągi kursowały do tej pory nieregularnie. Odstęp pomiędzy kursami trwał od godziny do trzech. Od 9 grudnia składy mają kursować co godzinę. Pierwszy ze stolicy odjedzie o godz. 2:08, natomiast z Modlina 23 minuty po północy.

Pociąg z Warszawy do Siedlec, kursujący w tygodniu po godzinie 7:00, będzie jeździł również w weekendy. Dodatkowo w Siedlcach został skomunikowany z pociągiem do Łukowa.

Popołudniowy pociąg z Sierpca do Kutna, który do tej pory kursował w niedziele i święta, będzie jeździł również w soboty.

Na nowym rozkładzie mają zyskać również uczniowie. Specjalnie dla nich na linii Radom - Dęblin zaplanowano pociąg, który zapewni dojazd do szkół w Pionkach (Dęblin 7:11 - Pionki 7:41).

2. WARSZAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA

Nowy rozkład wprowadza również Warszawska Kolej Dojazdowa. Zlikwidowany zostanie kurs z Warszawy Śródmieście (o godz. 20:50) do Grodziska Mazowieckiego (21:44).

Pasażerowie zyskają nowe połączenie z Warszawy Śródmieście (20:50) do Milanówka Grudowa (21:42) oraz z Milanówka Grudowa (22:10) do Warszawy Śródmieście (23:02).

Pociąg z Warszawy Śródmieście do Grodziska Mazowieckiego zamiast o godz. 22:35, odjedzie o 22:20. W przeciwnym kierunku skład zamiast o godz. 21:45, odjedzie o 21:35.

WKD uruchomi również dodatkowy kurs z Grodziska Mazowieckiego (22:50) do Warszawy (23:44).

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego: wkd.com.pl

Pozostałe wiadomości