Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Wrzucisz butelkę, dostaniesz zniżkę. Ustawią 10 recyklomatów

Najnowsze


Dziesięć maszyn na butelki i puszki ma stanąć w Warszawie. Za wrzucone do środka przedmioty mieszkańcy będą mogli otrzymać między innymi zniżki na bilety do kina.

- Warszawa dołączyła do akcji Świat Bez Odpadów - informuje Dominika Wiśniewska z biura prasowego urzędu miasta.

Stolica ma mieć łącznie dziesięć recyklomatów. Pierwszych pięć pojawi się przed wakacjami, pozostałe jesienią.

"Mieszkańcy otrzymają punkty"

Jak podaje Wiśniewska, do maszyn będzie można wrzucić plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki.

W zamian, za pomocą aplikacji na telefony, mieszkańcy otrzymają punkty, które będą mogli wymienić na nagrody. Na przykład zniżki do kina czy kawę w wybranej sieci kawiarni. Urząd miasta zapewnia, że pakiet korzyści ma być stopniowo poszerzany.

Wiśniewska zaznacza, że recyklomaty mają znaleźć się w lokalizacjach cieszących się dużą popularnością w sezonie letnim: między innymi przy placu Bankowym i ulicy Ząbkowskiej.

Ostateczna lista docelowych lokalizacji ma zostać podana przez urząd miasta w ostatni weekend czerwca. - Analizujemy teraz, w których dokładnie miejscach najlepiej postawić maszyny - informuje urzędniczka.

Dostarczyć ma je polska firma EcoTech System.

#RadyNaOdpady

Pomysł postawienia w stolicy dziesięciu nowych urządzeń wynika z nawiązania współpracy z Coca-Colą i Fundacją Nasza Ziemia. - Projekt łączy się z miejską kampanią edukacyjną #RadyNaOdpady, w której przypominamy warszawiankom i warszawiakom o zasadach recyklingu i segregacji odpadów - mówi Wiśniewska.

Radni Warszawy Renata Niewitecka, Anna Auksel-Sekutowicz i Sławomir Potapowicz już w kwietniu wystosowali interpelację do ratusza, w której pytali o możliwość postawienia maszyn do recyklingu w stolicy. Jak informował wiceprezydent miasta Michał Olszewski, "Warszawa już w ubiegłych latach udostępniała mieszkańcom automaty przeznaczone na odpady, takie jak plastikowe butelki PET oraz puszki po napojach".

"Miasto Stołeczne Warszawa już w ubiegłych latach udostępniało mieszkańcom automaty przeznaczone na odpady, takie jak plastikowe PET oraz puszki po napojach. We współpracy z jedną z marek komercyjnych w roku 2017 oraz 2018 w ramach realizowanej przez Urząd Miasta kampanii Dzielnica Wisła ustawiono dwie maszyny typu RVM" - dodał Olszewski.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o śmieciowym konflikcie miasta z rządem:

Prezydent Warszawy o śmieciachTVN24
wideo 2/3

ab/ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Nowe butelkomaty