Pożar magazynu pod Warszawą, dwie osoby poszkodowane

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar magazynu w Wolicy
Pożar magazynu w Wolicy
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plPożar magazynu w Wolicy

Strażacy walczyli z pożarem hali magazynowej w podwarszawskiej Wolicy. Jak podają, pożar objął około 200 metrów kwadratowych powierzchni. Ale nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki. - Dwie osoby zostały poszkodowane - powiedział mł. asp. Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej.

Do pożaru doszło w jednym z budynków magazynowych przy ulicy Oliwkowej w Wolicy.

Jak przekazał strażak, płonęło 200 - 250 m kw. dachu i poddasza. - Dwie osoby zostały poszkodowane, jedna została przebadana na miejscu, druga, decyzją lekarza, trafiła do szpitala - dodał strażak.

Zaznaczył, że pożar jest już opanowany, strażacy usuwają eternit i warstwę ocieplenia. W sumie z pożarem walczyło 11 zastępów straży pożarnej, w tym ok. 50 strażaków, którzy pracowali rotacyjnie. - W tej chwili zostało 20-30 strażaków, reszta jest odsyłana - powiedział po południu Kroć.

Na miejscu był Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Płonie dach hali magazynowej. Nie widać już otwartego ognia, natomiast cały czas widać dym. Strażacy rozbierają dach, cały czas używają węża. Na miejscu jest klika zastępów policja, kilka załóg pogotowia - relacjonował o godzinie 13.30 nasz reporter.

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości