Policja: zaprószył ogień w piwnicy, okradł właścicielkę posesji i uszkodził kilka aut. 21-latek z zarzutami

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w powiecie legionowskim (wideo ilustracyjne)
Do zdarzenia doszło w powiecie legionowskim (wideo ilustracyjne)
Google Earth
Google EarthDo zdarzenia doszło w powiecie legionowskim (wideo ilustracyjne)

Policjanci z Legionowa zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w jednym z domów na terenie gminy Wieliszew, kradzież rozbójniczą oraz uszkodzenie pięciu aut. 21-latek trafił do aresztu.

Jak przekazała Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, do wszystkich zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu. - Mundurowi najpierw otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z domów oraz kradzieży rozbójniczej. Jak wynikało z relacji świadków, młody mężczyzna wtargnął do domu pokrzywdzonej, zaprószył ogień w pomieszczeniach piwnicznych oraz skradł pieniądze i złota biżuterię. Kiedy pokrzywdzona próbowała nie dopuścić do kradzieży, mężczyzna odepchnął ją powodując uraz głowy u kobiety. Napastnika próbowali ująć przypadkowi świadkowie, jednak ten oddalił się z miejsca - zrelacjonowała Stopińska.

W tym samym czasie do dyżurnego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu kilku pojazdów w okolicy, gdzie interweniowali policjanci. - Z relacji zgłaszającego wynikało, iż sprawcą zniszczenia aut może być poszukiwany już przez policjantów mężczyzna - wskazała Stopińska. 21-latek został zatrzymany po kilku godzinach.

Zarzuty i areszt

- Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Następnie prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, kradzieży rozbójniczej oraz narażenia pokrzywdzonej na utratę zdrowia i życia - wyjaśniła rzeczniczka legionowskich policjantów.

21-latek został aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości