Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Samochód kradziony, kierowca bez prawa jazdy, w telefonie kolegi zdjęcia innych skradzionych aut 

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trzy osoby usłyszały zarzuty za kradzież aut
KSPTrzy osoby usłyszały zarzuty za kradzież aut

Śródmiejscy policjanci zatrzymali pięć osób, które podejrzewają o kradzież trzech samochodów w Warszawie. Zaczęło się od kierowcy fiata, który jechał w "podejrzany sposób". Kolejne odkrycia funkcjonariuszy jego i pozostałych pasażerów tylko pogrążały.

W niedzielne popołudnie uwagę policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego wzbudził poruszający się w "podejrzany sposób" kierowca fiata. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać.

"Strzał w dziesiątkę"

- Okazało się, że 28-latek nie tylko nie posiada uprawnień do kierowania, ale w przeszłości był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem. Ten fakt oraz obecność w samochodzie osób, które również były notowane w policyjnych kartotekach sprawiły, że policjanci poddali szczegółowej kontroli zarówno wszystkich mężczyzn, jak i samochód – mówi Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji.

Jak dodaje, interwencja okazała się strzałem "w dziesiątkę".

- Szybko wyszło na jaw, że tablice rejestracyjne, na których poruszał się fiat, były od zupełnie innego pojazdu, a fiat został skradziony z parkingu przy ulicy Kraszewskiego. Właściciel samochodu o jego kradzieży dowiedział się dopiero od śródmiejskich wywiadowców. To jednak nie wszystko, krok po kroku na jaw zaczęły wychodzić kolejne fakty - przekazuje rzecznik śródmiejskiej policji.

Zgubiły ich filmy w telefonie

Telefon, który miał przy sobie 28-letni kierowca, okazał się być poszukiwanym. W drugim natomiast policjanci znaleźli filmiki i zdjęcia samochodów, które po sprawdzeniu również okazały się kradzione z Woli i Ursynowa.

- Ustalono miejsca, gdzie znajdują się dwa samochody nagrane na filmikach, ale również, kto był zamieszany w ich kradzież. To wszystko pozwoliło na zgromadzenie obszernego materiału dowodowego, który umożliwił postawienie zarzutów osobom podejrzanym o te przestępstwa, działając wspólnie i w porozumieniu – mówi Szumiata.

 Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości