Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa już działa

Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa w Szpitalu Południowym
Szpital Południowy
Źródło: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
W Szpitalu Południowym na Ursynowie rozpoczęła działalność nowoczesna klinika, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa. W centrum można skorzystać z konsultacji, które są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - przekazał w czwartek stołeczny ratusz.

- Bardzo się cieszę, że Warszawski Szpital Południowy tak prężnie rozwija swoją działalność. Bóle pleców oraz dolegliwości związane z kręgosłupem to jedne z najczęściej występujących schorzeń wśród dorosłych. Warszawskie Centrum Chirurgii Kręgosłupa odpowiada na te wyzwania i oferuje kompleksową opiekę medyczną przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod terapii - podkreśliła, cytowana w komunikacie, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. - Liczymy również, że Narodowy Fundusz Zdrowia zapewni finansowanie działalności centrum zgodnie z potrzebami pacjentów - dodała.

Z otwarcia nowej kliniki cieszy się również burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Uruchomienie nowej kliniki w Warszawskim Szpitalu Południowym to dobra wiadomość dla mieszkańców Ursynowa i południowej części stolicy. Dzięki temu, wraz z ofertą SPZOZ Ursynów oraz innych podmiotów, mają zapewnioną kompleksową opiekę medyczną - powiedział.

Pacjentom pomogą doświadczeni specjaliści

Zespołem medycznym Warszawskiego Centrum Chirurgii Kręgosłupa (WCCK) kieruje dr Rafał Górski, neurochirurg i jeden z wiodących specjalistów w dziedzinie chirurgii kręgosłupa. W skład zespołu wchodzą także inni doświadczeni chirurdzy, ortopedzi, fizjoterapeuci, rehabilitanci oraz diagności medyczni.

W klinice pacjenci mogą skorzystać z konsultacji wysokospecjalistycznych i badań obrazowych (tomografia komputerowa, zdjęcia RTG, rezonans magnetyczny), konsultacji w poradni leczenia bólu, blokad diagnostycznych, a także leczenia operacyjnego, w tym m.in. operacji endoskopowych z zastosowaniem implantów, leczenia złamań, operacji wad kręgosłupa, leczenia nieoperacyjnego (m.in. fizykoterapia, terapia manualna), rehabilitacji (specjalistyczne zajęcia z fizjoterapeutami) i konsultacji dietetycznych.

Czytaj także: