Były utrudnienia w kursowaniu pociągów

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Wiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei
Wiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWiceprezes PKP PLK obwinia przewoźników o chaos na kolei

Nawet 45 minut po czasie na przystanki podjeżdżały pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak przekazuje przewoźnik, powodem była awaria. Utrudnienia w kursowaniu pociągów były też w rejonie dworca Warszawa Zachodnia.

"Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna jest powodem utrudnień w ruchu wszystkich przewoźników" - poinformowała Szybka Kolei Miejska.

W związku z tym pociągi SKM linii S2 w obu kierunkach były opóźnione do około 45 minut.

O utrudnieniach informowały też Koleje Mazowieckie. "Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa - Łuków (na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna). Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - poinformowały KM.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów były też w rejonie dworca Warszawa Zachodnia.

"W związku z dużym natężeniem ruchu, występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM. Możliwe opóźnienia, skrócenia i odwołania pociągów" - poinformowano.

Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl. 

Kłopoty przez źle zaplanowany remont?

To kolejne utrudnienia na kolei w ostatnim czasie. Na Warszawskim Węźle Kolejowym doszło w ostatnich 10 dniach do czterech pomyłek związanych ze skierowaniem pociągu na niewłaściwy tor. Spółka PKP PLK wdrożyła dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Jak ocenia ekspert do spraw infrastruktury i transportu Piotr Malepszak, popełniane błędy to efekt stresu i przepracowania u dyżurnych ruchu, ale przede wszystkim źle zaplanowanego procesu inwestycyjnego na stacji Warszawa Zachodnia.

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości