Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Szczepienia przeciw COVID-19 dla uczniów. Mobilne punkty staną przy dwóch wolskich szkołach

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
Obowiązkowe szczepienia? Horban: ręka nas świerzbi, żeby rekomendowaćTVN24
wideo 2/4
TVN24Obowiązkowe szczepienia? Horban: ręka nas świerzbi, żeby rekomendować

Uczniowie z Woli jako pierwsi w Polsce będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w szkołach. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego przeprowadzona zostanie akcja weekendowych szczepień przy dwóch placówkach. Zgłoszeni będą mogli wybrać jeden z dwóch terminów - 27 lub 28 sierpnia.

Akcja "Wolę się szczepić" jest inicjatywą Urzędu Dzielnicy Wola, organizowaną w porozumieniu z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. Zapisy na szczepienia ruszyły już w połowie lipca. - Zależało nam na tym, by zachęcić do szczepień jak najwięcej uczniów i do minimum zmniejszyć prawdopodobieństwo, że konieczne będzie wprowadzanie nauki zdalnej - powiedział cytowany w komunikacie burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Liczba zgłoszeń pozwoli na przeprowadzenie akcji w dwóch placówkach. - Osoby, które zgłosiły chęć szczepienia będą mogły zaszczepić się w piątek (27 sierpnia) od 16 do 19 przy ulicy Obozowej 60, a w sobotę (28 sierpnia) pomiędzy 9 a 12 przy Chłodnej 36/46 - przekazał Paweł Doczekalski, przewodniczący komisji Młodych Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.

Mobilne gabinety, w których uczniowie będą mogli się zaszczepić 27 sierpnia w "Norwidzie" i następnego dnia w Zespole Szkół nr 7 będą zabezpieczone przez wykwalifikowane zespoły medyczne, a szczepienia będą wykonywane produktem Pfizer/Biontech, czyli jedynym zatwierdzonym do podania młodzieży, która ukończyła 12 lat. - Młodzież w wieku 12-15 lat zapraszamy w towarzystwie rodziców, jednak 16-latkom i starszym wystarczy jedynie wypełniona deklaracja i pisemna zgoda rodzica, więc procedura jest maksymalnie uproszczona - zaznaczył Paweł Doczekalski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

List kuratora oświaty w sprawie szczepień przeciw COVID-19

Jak przekazał dzielnicowy ratusz, "w tym tygodniu zastępca mazowieckiego kuratora oświaty wysłał list do dyrektorów szkół, w którym zwraca się do nich, by nawiązali współpracę z najbliższymi punktami szczepień. Wszystko po to, by już w pierwszym tygodniu września we wszystkich szkołach doszedł do skutku tzw. tydzień informacyjny, czyli lekcje wychowawcze i spotkania o charakterze informacyjno–edukacyjnym. W drugim tygodniu września rozpocząć mają się przygotowania do szczepień, a same szczepienia w trzecim tygodniu"

Do dzielnicowych punktów szczepień zaprasza burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. - Wszystkich, uczniów, rodziców, ale także sąsiadów, którzy nie chcą czekać do końca września, kiedy to już czwarta fala wirusa może być w pełni, zapraszamy do naszych punktów - zachęca.

Dodatkowo w sobotę 28 sierpnia na Woli będzie można się zaszczepić podczas pikniku "Pożegnanie Wakacji", który zorganizowany zostanie w godz. 12-18 w Parku Sowińskiego.

Autor:kk

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości