Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Posadzka z gorsecików, w drzwiach stylowy bulaj. Miasto wyremontowało mieszkanie z lat 30.

Najnowsze

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Miasto wyremontowało mieszkanie przy ulicy Wspólnej 27

Miasto chwali się remontem mieszkania przy Wspólnej 27. To wyjątkowy lokal, bo zachowała się w nim duża część oryginalnego wystroju z lat 30. ubiegłego wieku. Drzwi, glazury, parkiety, szafki - wszystko zostało odnowione.

Kamienica przy ulicy Wspólnej 27 pochodzi z końca lat 30. XX wieku, a za jej projekt odpowiedzialna była spółka architektów: Jerzy Gelbard i Roman Sigalin. Lokal zachował do dzisiaj elementy oryginalnego wyposażenia, takie jak stolarka drzwiowa, zielona glazura i gorseciki na podłodze w łazience.

Mieszkanie pozostaje w zasobie miejskim i zostało właśnie wyremontowane. - Miasto zadbało o kolejne zabytkowe wnętrze i przeznaczyło środki na jego uratowanie dla przyszłych pokoleń - informuje ratusz.

Zabytkowe drzwi, parkiet i łazienka

Prace były prowadzone na podstawie wytycznych Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Oryginalne drzwi wewnętrze ze szkleniem zostały odnowione, a w całym wnętrzu ujednolicono parkiet. Dużo prac było do wykonania w łazience. - Wykonawca z dbałością pochylił się nad okładziną ścienną. Pojedyncze uszkodzone kafelki nad wanną zastąpiono oryginalnymi, przełożonymi z podestu przy wejściu. Wtórnie uzupełnioną wnękę nad umywalką wyłożono nową białą płytką - czytamy w komunikacie. Odnowiono i odmalowano także drewniane szafeczki rozmieszczone symetrycznie przy lustrze. Posadzkę z drobnych czarno-białych gorsecików wystarczyło oczyścić. Zachowane zostały też drzwi do łazienki z okrągłym okienkiem-bulajem.

- Remont tego miejskiego lokalu i jego efekty to dobry przykład współpracy Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków i Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami Śródmieście - poinformował ratusz.

Przeczytaj także: Zyskała dwa piętra, ma już pierwszych lokatorów. Nowe oblicze starej kamienicy

Zrewitalizowana kamienica przy Grochowskiej 297
Zrewitalizowana kamienica przy Grochowskiej 297Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości