W sobotę gramy z Hiszpanią. 30 tysięcy osób zobaczy mecz w strefie kibica na Narodowym

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zasady w strefie kibica na Stadionie Narodowym
Zasady w strefie kibica na Stadionie NarodowymTVN24
wideo 2/2
TVN24Zasady w strefie kibica na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym czekają już cztery wielkie telebimy. Nawet 30 tysięcy kibiców obejrzy na nich mecz Polska - Hiszpania w ramach Euro 2020. Przy okazji będzie też można bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19. Na błoniach powstał tymczasowy punkt szczepień, który będzie działał przez cały weekend.

Mecz Polska - Hiszpania rozpocznie się o godzinie 21 na stadionie La Cartuja w Sewilli. Relację ze spotkania będzie można przeczytać na eurosport.pl. Tym razem zmagania Biało-Czerwonych będzie można również obejrzeć ze strefy kibica na Stadionie Narodowym.

WSZYSTKO O EURO 2020. WYNIKI, TERMINARZ, SKŁADY

- Stadion Narodowy wraca do swojej podstawowej działalności. W najbliższy weekend rusza strefa kibica. Będzie możliwość wspierania polskiej reprezentacji na stadionie. Na trybunach będzie mogło zasiąść nawet do 30 tysięcy kibiców - zapowiedział w piątek Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego.

Sanitarne reguły gry

Wyjaśnił, że w związku z pandemicznymi obostrzeniami, do strefy będzie mogło wejść 50 procent standardowej liczby uczestników tego typu wydarzeń. W normalnych warunkach na trybunach i płycie mogłoby usiąść łącznie około 68 tysięcy osób. Tym razem co drugie miejsce będzie wolne. - Wszędzie będą krzesła. Nie będzie możliwości wejścia na płytę i rozłożenia sobie koców czy karimat. Miejsca są numerowane. Każdy, kto chce wziąć udział w wydarzeniu pobiera bilet na stronie wydarzenia strefakibica.com - instruował Dola. Numer miejsca będzie wskazany na bilecie.

Poza tym kibice mają obowiązek zasłaniania ust i nosa w ciągach komunikacyjnych stadionu. Po zajęciu miejsca na płycie lub trybunach maseczki nie będą obowiązkowe. Uczestnicy są też zobowiązani do zachowania dystansu społecznego i dezynfekcji rąk.

Wejście do strefy kibica jest bezpłatne. Bramki zostaną otwarte o godzinie 18.30. Przed rozpoczęciem meczu zaplanowany został program artystyczny. Wystąpią STORO feat. Piotr Kupicha, Nowator i Skytech.

Programy poświęcone mistrzostwom Europy w piłce nożnej można oglądać na antenie TVN24 i w TVN24 GO. W sobotę 19 czerwca, przed meczem Polska - Hiszpania zapraszamy na program specjalny od godziny 19.30 w TVN24 GO i od godziny 20 na antenie TVN24.

Zaszczep się przed meczem

Przed Stadionem Narodowym będzie w ten weekend działał również tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19. - Będzie można zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się oraz rejestrowania - poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Anna Goławska.

Chętni mogą zaczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Jak przekazał zastępca dyrektora ds. medycznych CSK MSWiA doktor Artur Zaczyński, przygotowano 10 tysięcy dawek szczepionki. Ale w razie potrzeby, w rezerwach punktu na Stadionie Narodowym jest więcej dawek. - Postaramy się stanąć na wysokości zadania, jak zawsze - zapewnił.

Na czas wydarzeń weekendowych działalność populacyjnego punktu szczepień funkcjonującego wewnątrz Stadionu Narodowego zostanie wstrzymana.

Jak wyjaśnił Włodzimierz Dola, pomysł uruchomienia tymczasowego punktu szczepień jest związany nie tylko ze strefą kibica. Przez cały weekend na błoniach Narodowego będzie także trwał festiwal foodtrucków. W sobotę i niedzielę będzie można spróbować jedzenia z różnych zakątków świata. Natomiast po finale 77. Rajdu Polski na Karowej, zawodnicy przeniosą się ze świętowaniem przed Stadion Narodowy.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości