Morsy rozpoczynają sezon pod hasłem "Cztery Pory Wisły"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/r
Urząd MiastaMorsy rozpoczynają sezon

Dzielnica Wisła rozpoczyna trzecią edycję szkółki morsowania. Od 10 listopada, przez pięć kolejnych niedziel, miłośnicy zimnych kąpieli będą spotykać się na praskiej plaży przy zoo.

"Kto z Was ma ochotę na hartującą ciało kąpiel zimnowodną? Kto chce zmierzyć się z jesienną monotonią i poprawić samopoczucie? Zapraszamy wszystkich fanów kąpieli w zimnej wodzie na nadwiślańską plażę" – namawiają organizatorzy.

Pięć tematów przewodnich

Podczas każdego spotkania program będzie wyglądać tak samo. O godzinie 9 uczestnicy rozpoczną spotkanie od zbiórki śmieci. '"W tym roku, poza zabawą, stawiamy też na ekologię" - informuje Dzielnica Wisła. Następnie, o 10.30 czeka na nich szkolenie z instruktorem, a po nim rozgrzewka pod okiem trenerki fitness. O godzinie 11.15 następuje wejście do wody, a na koniec wejście do sauny dla chętnych.

Jak podaje urząd miasta, istnieją dwa poziomy trudności morsowania. Osoby początkujące zanurzają się w wodzie trzykrotnie po minucie. Z kolei zaawansowani wejdą jeden raz na dziesięć minut do rzeki.

Organizatorzy przygotowali dodatkowe wyzwanie dla uczestników wydarzenia. Podczas każdego spotkania będą musieli oni przygotować przebranie, zgodnie z tematem przewodnim:

10 listopada – Wars i Sawa, 17 listopada – wiślane zwierzęta, 24 listopada – zaślubiny z rzeką, 1 grudnia – wiślani super bohaterowie, 8 grudnia – wiślany styl wolny.

Na warszawskie morsy czekać mają pamiątki i gorące napoje.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o morsowaniu pod Piasecznem, zaś portal tvnmeteo - o zaletach tego typu aktywności:

Morsują pod PiasecznemTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

Autor:ab/r

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta