Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

"Łowcy cieni" zatrzymali członka mafii pruszkowskiej. "Kręcony" ukrywał się na Mokotowie

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBŚPZatrzymanie "Kręconego" z mafii pruszkowskiej

Jak informuje policja, funkcjonariusze z grupy "łowców cieni" zatrzymali poszukiwanego listem gończym Krzysztofa O. "Kręcony" jest podejrzany o udział w grupie przestępczej określanej mianem "starego Pruszkowa".

Jak przekazało w komunikacie Centralne Biuro Śledcze Policji, pod koniec stycznia funkcjonariusze ze Szczecina zatrzymali Janusza P., pseudonim Parasol, Leszka D., pseudonim Wańka oraz Krzysztofa O., pseudonim Kręcony, a także doprowadzili do aresztu Andrzeja Z., pseudonim Słowik. Mężczyźni są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, wystawianie nierzetelnych faktur VAT, a także przestępstwa karnoskarbowe.

"Kręcony" zatrzymany na Mokotowie

Sąd pierwszej instancji nie zastosował wobec trójki zatrzymanych aresztu. Zdecydował o tym dopiero sąd drugiej instancji. "Parasol" i "Wańka" zostali ponownie zatrzymani i osadzeni w areszcie.

- Krzysztof O., pseudonim Kręcony, zaczął ukrywać się przed organami ścigania. Za mężczyzną został wystawiony list gończy i w tym momencie do akcji wkroczyli policjanci CBŚP z grupy tak zwanych łowców cieni. Funkcjonariusze najpierw ustalili jego miejsce pobytu, a następnie zatrzymali go na warszawskim Mokotowie. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna został osadzony w areszcie tymczasowym - poinformowało biuro prasowe CBŚP.

Ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania

W tym samym komunikacie funkcjonariusze poinformowali, że w związku z inną sprawą prowadzoną przez CBŚP, na terenie Niemiec zatrzymano poszukiwanego listem gończym Tomasza R. Mężczyzna był poszukiwany również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. R. jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prowadzenie działalności przestępczej o charakterze narkotykowym na dużą skalę.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP