Budowa linii tramwajowej na Kasprzaka. Będą utrudnienia przy skrzyżowaniu z Płocką

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa linii tramwajowej na Kasprzaka
Budowa linii tramwajowej na Kasprzaka
Tramwaje Warszawskie
Tramwaje WarszawskieBudowa linii tramwajowej na Kasprzaka

W sobotę, 18 lutego, wykonawca linii tramwajowej w ciągu ulicy Kasprzaka zajmie środek skrzyżowania z Płocką. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Niektóre linie autobusowe zmienią trasy.

Jak przekazał w komunikacie stołeczny ratusz, wykonawca tramwaju na Kasprzaka – firma Strabag Polska – betonuje wiadukt i kładkę dla pieszych na ul. Wolskiej. W większości gotowe są mury rampy zjazdowej toru tramwajowego. Kolejny etap prac zaplanowano na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Płockiej. W tym miejscu przebudowany zostanie układ chodników i dróg dla rowerów.

Zmieniona organizacja ruchu

Pierwszy etap prac na skrzyżowaniu rozpocznie się w sobotę około godziny 16. Wygrodzony zostanie środek skrzyżowania. Wyjazd z ulic Płockiej i Krzyżanowskiego będzie możliwy wyłącznie w prawo. Nie będzie można pojechać prosto i w lewo. Także jadący ul. Kasprzaka nie będą mogli skręcić w lewo – w ul. Płocką lub Krzyżanowskiego. Na obu jezdniach ulicy Kasprzaka, pomiędzy Skierniewicką a Płocką, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu – z jednego z nich będą mogli skręcić w prawo. Dodatkowo w godzinach 22-6 jezdnia w kierunku centrum będzie zwężana do jednego pasa.

Na utrudnienia muszą być przygotowani także rowerzyści. Zamknięta zostanie droga dla rowerów po południowej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Bema do Brylowskiej. Na skrzyżowaniu z Bema rowerzyści będą kierowani do ciągu pieszo-rowerowego, którzy zostanie urządzony po północnej stronie ulicy. Za skrzyżowaniem z Płocką będą mogli już korzystać z drogi dla rowerów, a przed skrzyżowaniem ze Skierniewicką wrócą na południową stronę ulicy. Piesi nie powinni odczuć większych utrudnień. Będą mogli korzystać zarówno z chodnika po południowej, jaki i ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie ulicy Kasprzaka.

W związku z pracami na skrzyżowaniu swoje trasy zmienią niektóre linie autobusowe. Autobusy linii 103 w kierunku pętli Kolejowa będą jeździły objazdem ulicami: Bema – Prądzyńskiego – Tunelowa. W stronę pętli Metro Młociny pojadą ulicami Krzyżanowskiego, Kasprzaka i zawrócą na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka, Karolkowej oraz Prostej. Autobusy linii nocnych N45 i N95, tylko w kierunku Dworca Centralnego, będą kursowały ulicami: Płocka – Wolska – Skierniewicka – Siedmiogrodzka – Grzybowska – Towarowa – Prosta. Zawieszone zostaną przystanki Krzyżanowskiego 01, Brylowska 01.

Utrudnienia na KasprzakaUM Warszawa

W połowie kwietnia nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca marca. Jak informuje dalej stołeczny ratusz, potem rowerzyści wrócą na południową stronę ulicy (przy skrzyżowaniu z Krzyżanowskiego będą korzystali jeszcze ze wspólnego ciągu z pieszymi). Kierowcy jadący Kasprzaka zyskają natomiast dodatkowy – trzeci – pas ruchu, zarezerwowany do skrętu w prawo w ulice Płocką i Krzyżanowskiego. Nadal jednak zajęty będzie środek skrzyżowania, a wyjazd z ulic Płockiej i Krzyżanowskiego możliwy będzie tylko w prawo. W kolejnym etapie, planowanym na połowę kwietnia, wykonawca ułoży na skrzyżowaniu nową nawierzchnię jezdni.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości