Awaria w elektrociepłowni. Były "zakłócenia w dostawie ciepła"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP

W czwartek doszło do awarii w elektrociepłowni Żerań. Służby informowały, że zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ciepła mogły występować w dziesięciu dzielnicach.

Komunikat o zakłóceniach w dostawach ciepła w dzielnicach: Białołęka, Bródno, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wola i Bemowo umieściła na swojej stronie w czwartek firma Veolia. Jak powiedziała rzeczniczka firmy Aleksandra Żurada, zakłócenia w dostawach mogą skutkować obniżoną temperaturą i niższym ciśnieniem ciepłej wody.

Około godziny 20 stopniowo rozpoczęło się podnoszenie parametrów wody sieciowej.

"Ustalamy, co było przyczyną"

Elektrociepłownia należy do spółki PGNiG Termika. - O godz. 6 nad ranem, 15 stycznia, temperatura wyjściowa wody sieciowej wyniosła 95 st. i nie osiągnęła jeszcze wymaganej wielkości. Trwają prace nad przywróceniem pełnej wydajności pracy zakładu. Pełną moc EC Żerań powinna osiągnąć w ciągu kilku najbliższych godzin – przekazała w piątek rano rzeczniczka spółki Barbara Gorzelak.

Zaznaczyła, że "dla dużej części mieszkańców Warszawy czwartkowa awaria nie powinna była być odczuwalna". Jak dodała, awaria w części elektrycznej zakładu nastąpiła około godziny 18, jej przyczyna leżała poza elektrociepłownią. - Ustalamy, co było dokładnie źródłem tej awarii – podkreśliła.

- Parametry wody sieciowej zostały przywrócone o godzinie 7.45. Nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła do odbiorcy – poinformowała Barbara Gorzelak.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o awarii wodociągowej na ulicy Grochowskiej:

Awaria wodociągowa na Grochowskiej Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran

Źródło: PAP