Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Veturilo się rozrasta. Będą nowe stacje na Pradze Południe i w Ursusie

Warszawa

ZTMW sierpniu system będzie liczył prawie trzy tysiące rowerów

Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo. W czwartek ZTM podpisał umowę z operatorem sieci firmą Nextbike.

- Moda na rower trwa. Dzięki Veturilo w ciągu zaledwie trzech lat staliśmy się rowerową stolicą Polski. Z naszego systemu korzysta na co dzień 180 tys. użytkowników, a rowery były wypożyczane prawie 3 mln razy. Dzięki jego rozbudowie o kolejnych kilkanaście stacji i 209 rowerów będzie mogło z niego korzystać jeszcze więcej mieszkańców - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta.

203 stacje do końca sierpnia

- Lokalizacje zostały wybrane przez władze dzielnic, po konsultacjach z ZTM oraz mieszkańcami - mówi Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Pięć stacji zostanie uruchomione w Ursusie. Zlokalizowane będą przy:

- PKP Warszawa Ursus,- PKP Warszawa Ursus Niedźwiadek,- urząd dzielnicy (pl. Czerwca 1976 r.),- skrzyżowanie ul. Skoroszewskiej i ul. A. Prystora,- OSiR przy ul. gen. K. Sosnkowskiego.Kolejne pięć wypożyczalni rowerów miejskich powstanie na Pradze Południe:

- urząd dzielnicy (ul. Grochowska 274),- pl. P. Szembeka,- ul. gen. A. E. Fieldorfa „Nila” (k. TESCO),- Jeziorko Balaton (skrzyżowanie ul. Kapelanów AK z ul. gen. R. Abrahama),- skrzyżowanie ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej.

Osiem nowych stacji powstanie na Mokotowie:

- stacja metra Racławicka- stacja metra Wierzbno- skrzyżowanie ul. A. J. Madalińskiego i ul. Puławskiej- skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. J. Gagarina- skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. W. Witosa- skrzyżowanie ul. Dolnej i ul. Jana III Sobieskiego- skrzyżowanie ul. Jana III Sobieskiego i ul. św. Bonifacego- pętla Stegny

Zostanie też uruchomiona dodatkowa stacja na Woli - przy skrzyżowaniu ul. Wolskiej i ul. Redutowej.

Przeniosą trzy stacje

Ratusz planuje też korekty w lokalizacji istniejących stacji. Wypożyczalnie cieszące się najmniejszą popularnością, będą przeniesione w inne miejsce.

Stacja z ul. Lubelskiej zostanie przesunięta na Rondo Wiatraczna, a wypożyczalnia z okolic Hotelu Saskiego trafi na Plac Teatralny. Z kolei wypożyczalnia przy kampusie AWF - na skrzyżowanie Wólczyńskiej i al. Reymonta.

Ratusz informuje, że wypożyczalnia stanie też na Mariensztacie. W połowie lipca ma pojawić się także kolejna stacja sfinansowana ze środków prywatnych – na ul. Marynarskiej.

Nowa stacja w Konstancinie

W połowie czerwca uruchomiona zostanie stacja w Konstancinie-Jeziornie. Będzie kompatybilna z pozostałymi punktami serwisu, co oznacza, że rowery miejskie będzie można wypożyczyć w Konstancinie, a oddać w Warszawie – i na odwrót. Władze podwarszawskiej gminy zdecydowały się na montaż pięciu stacji z 55 rowerami.

System roweru miejskiego w Warszawie działa od sierpnia 2012 roku. Liczy obecnie 174 wypożyczalnie.

CZYTAJ WIĘCEJ O ROZWOJU VETURILO.

Mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl
Prezes Nextbike o zmianach
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

kś/ran