Uczniowie dostaną za darmo drugie śniadanie

Warszawa

urząd dzielnicy WolaDarmowe śniadania dla uczniów

Dziewięć tysięcy wolskich uczniów od grudnia otrzyma za darmo drugie, zdrowe śniadanie. Dzielnica wyda na ten cel ponad milion złotych.

 

Dziewięć tysięcy wolskich uczniów od grudnia otrzyma za darmo drugie, zdrowe śniadanie. Dzielnica wyda na ten cel ponad milion złotych.– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla rozwoju dzieci jest zdrowe odżywianie. W związku z tym zwróciliśmy się do zarządu dzielnicy o realizację projektu bezpłatnych i zdrowych drugich śniadań dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. Tego typu projekt to duża ulga dla domowego budżetu – mówi Kamil Giemza, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola.

"Zdrowa kanapka"

Pomysł został przyjęty entuzjastycznie, wejdzie w życie 1 grudnia i potrwa do końca marca 2018 roku.

402 nauczycieli zniknęło ze szkolnictwa

- "Zdrową kanapkę" otrzymają wszyscy uczniowie klas I-VII szkół podstawowych, gimnazjaliści z klas II i III oraz dzieci, uczące się w oddziałach przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych - wylicza Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

- Nasze działania są związane z realizacją priorytetu edukacyjnego dzielnicy, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia - dodaje.

Podobna akcja została przeprowadzona w wolskich placówkach w roku szkolnym 2015/2016, ale wtedy została wdrożona jedynie w szkołach podstawowych. Teraz darmowe drugie śniadanie dostaną także uczniowie gimnazjów.

- Szacujemy, że "Zdrową kanapkę" otrzyma w sumie 9 tys. uczniów dziennie. Zdajemy sobie sprawę, że regularne przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków jest dużym wyzwaniem także finansowym, dlatego nasza akcja jest całkowicie bezpłatna - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Dzielnica na ten cel przeznaczy 1,1 mln zł. Inicjatorem akcji jest klub radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Dzielnicy Wola.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o darmowej komunikacji dla uczniów:

Prezydent zachęca do komunikacji miejskiejTVN24
wideo 2/4

kz/mś