Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Zbudują drogę do Konstancina i nową sygnalizację. Zmiany w Wilanowie

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZbudują drogę pieszo-rowerową na Drewny

Ruszyły prace na budowie nowego ciągu pieszo-rowerowego do Konstancina. Drogowcy rozstrzygnęli też przetarg na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu Drewny i Przyczółkowej w Wilanowie.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, nowy fragment ciągu pieszo-rowerowego będzie miał ponad pół kilometra i połączy ze sobą istniejące trasy na terenie Warszawy - po wschodniej stronie Przyczółkowej oraz w Konstancinie, po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. Ma to być kolejny etap budowy rowerowego połączenia między miastami.

Trwają już pierwsze roboty ziemne i osadzanie krawężników. Drogowcy planują zakończyć prace jeszcze w tym roku.

Nowa sygnalizacja za dwa miliony złotych

Rozstrzygnięty też został przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Drewny i Przyczółkowej (w rejonie ulicy Historycznej). ZDM zapewnia, że światła poprawią w tym miejscu komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Piesi mają w ten sposób zyskać dwa dodatkowe przejścia, rowerzyści przejazd rowerowy, który połączy przerwane drogi rowerowe, a kierowcy skręcający w lewo w Przyczółkową wydzieloną fazę sygnalizacji.

"W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma AWE z Warszawy. Budowa nowej sygnalizacji będzie kosztowała ponad 2 miliony złotych i powinna zakończyć się jeszcze w tym roku" - informują drogowcy.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl