Trakt Lubelski zamknięty. "Kierowcy łamią przepisy"

Kierowcy na Trakcie łamią przepisy
Kierowcy na Trakcie łamią przepisy
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKierowcy na Trakcie łamią przepisy

- Robotników nie ma, a kierowcy łamią przepisy - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który pojechał sprawdzić sytuację na Trakcie Lubelskim. Od niedzieli ulica zamknięta jest na odcinku od ul. Kombajnistów do ul. Kadetów.

- Odcinek faktycznie jest wyłączony z ruchu. Od strony Otwocka ustawiono znak zakaz ruchu przy skrzyżowaniu z ul. Kombajnistów – informował po 7.00 Marcinczak. - Kierowcy jednak nic sobie z niego nie robią. Wjeżdżają na skrzyżowanie, po czym skręcają w ul. Bronowską i dojeżdżają do Wału Miedzeszyńskiego - dodawał.

Znaki ustawiono również przy skrzyżowaniu z ul. Kadetów. - Na razie nie tworzą się korki - zastrzegł Marcinczak. - Nie widać również żadnych robotników - dodał.

Na czas prac komunikacja miejska kursuje objazdami.

Zmiany komunikacji miejskiejUM

Ronda, odwodnienie, chodniki

O tym, że wodociągowcy planują rozpocząć remont w tym miejscu pisaliśmy w lutym tego roku. Wtedy jeszcze nie znana była dokładna data rozpoczęcia prac.

W ramach inwestycji powstanie odwodnienie, co z pewnością ucieszy okolicznych mieszkańców. Tworzące się w tym miejscu przez lata kałuże były utrapieniem pieszych i kierowców. Woda deszczowa nie miała tam żadnego odpływu.

Wybudowane zostaną także nowe chodniki. Przy przejściach dla pieszych, których będzie więcej niż dotychczas, będą azyle zwiększające bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię. Na skrzyżowaniach Traktu Lubelskiego ze Zwoleńską i Bronowską wybudowane zostaną ronda. Nawierzchnia jezdni ułożona zostanie na nowej podbudowie.

Remont finansują Zarząd Dróg Miejskich i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Jeżeli warunki atmosferyczne ten etap prac zakończy się do końca tego roku.

W późniejszych etapach remontowane będą Trakt Lubelski od ul. Kombajnistów do ul. Zwoleńskiej oraz ul. Zwoleńska od Traktu Lubelskiego do ul. Rogatkowej.

Schemat ul. Trakt Lubelski po zakończeniu remontuUM

Budowa kanalizacji

Ulice w Wawrze są w fatalnym stanie, po tym jak MPWiK wybudowało pod nimi olbrzymi kolektor ściekowy (średnica od 80 cm do 1,6 m i długość ponad 6 km), którym do oczyszczalni Czajka odprowadzane są ścieki z południowej części Wawra.

W przyszłym roku kolektor zostanie wydłużony od ul. Kadetów do Klimontowskiej. Budowana jest sieć kanalizacyjna, dzięki czemu do kanalizacji uzyskają dostęp wszystkie osiedla i domy z tego rejonu Warszawy. Ten proces potrwa kilka najbliższych lat.

Proponowane objazdy zamkniętego odcinka ul. Trakt LubelskiUM

su/roody

Pozostałe wiadomości