Uroczysta odprawa wart, hymn i apel pamięci. Obchody Święta Niepodległości

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
"Dla nas, Polaków, ten dzień 11 listopada jest dniem radości"
"Dla nas, Polaków, ten dzień 11 listopada jest dniem radości"TVN24
wideo 2/7
"Dla nas, Polaków, ten dzień 11 listopada jest dniem radości"TVN24

Obchody Święta Niepodległości w Warszawie. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się uroczysta odprawa wart, odegrano hymn państwowy. - Dla nas Polaków ten dzień, 11 listopada, jest dniem radości, dniem dumy, dniem chwały - mówił prezydent na placu Piłsudskiego. Wcześniej na ulice stolicy - w ramach Biegu dla Niepodległej - ruszyli biegacze. W związku z marszem narodowców w Warszawie należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 15:54

    Przed południem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze w Warszawie.

  • 15:41

    W ramach Festiwalu Niepodległa w siedzibie ASP w Pałacu Czapskich odbywają się warsztaty plastyczne "Projektowanie Pałacu Saskiego" oraz warsztaty projektowania "Mebel nie z tej ziemi". Tematem przewodnim jest polska sztuka designu oraz postać Wojciecha Jastrzębowskiego, który w II Rzeczypospolitej zaprojektował wyposażenie ministerstw i placówek dyplomatycznych, w tym Pałacu Saskiego i Pałacu Brühla.

    Na dziedzińcu ASP działa także scena dla dzieci. - Najmłodszych gości powitają postacie z polskich dobranocek: Bolek i Lolek oraz Reksio. Na scenie w namiocie odbywają się teatrzyki, gry, konkursy zabawy i warsztaty, występy magika, a także spektakl +Rycerz bez konia+. Dzieci zapraszamy także na warsztaty plastyczne – powiedziała Małgorzata Wilczewska.

    Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

  • 15:40

    - Po raz szósty spotykamy się 11 listopada, w Święto Niepodległości na Festiwalu Niepodległa. Przez cały dzień będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach, które są związane z polską kulturą, historią i narodowym dziedzictwem - powiedziała rzeczniczka organizatora festiwalu, Biura Niepodległa, Wioletta Łabuda-Iwaniak.

    - W południe zespół +Warszawianka+ wraz z osobami zgromadzonymi na Placu Zamkowym odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego. O trzynastej rozpoczęliśmy wydarzenia na dziedzińcach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Akademii Sztuk Pięknych. Zapraszamy wszystkich na scenę muzyczną na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Wystąpią tam Sara James, duet Kuba Karaś i Piotr Rogucki oraz wokalista Baranovski. Festiwalowy wieczór zakończy koncert Kamila Bednarka - wskazała.

    Na dziedzińcu MKiDN, w namiocie na Scenie Tańców Polskich cztery zespoły muzyczne przypomną historię taneczną Wielkopolski, Polski Centralnej, Żywiecczyzny i Rzeszowszczyzny. Polska Centralna reprezentowana będzie przez zespół Janusz Prusinowski Kompania, który łączy muzykę tradycyjną z folkiem. Przez Wielkopolskę poprowadzi Kapela z Wiwatem Romualda Jędraszaka oraz Kapela Koźlarska Adama Kaisera. Tańce Żywiecczyzny zaprezentuje Żywiecka Szkoła Tradycji. Region rzeszowski będzie reprezentowany przez Kapelę Rodzinną Zastawnych z gośćmi.

    Mieszkańcy stolicy wspólnie z zespołem "Warszawianka" odśpiewali hymn narodowy

  • 14:00

    Po godzinie 13.30 Komenda Stołeczna Policji poinformowała o zakończeniu Biegu Niepodległości. "Systematycznie będziemy przywracać ruch kołowy na al. Niepodległości oraz al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Rakowieckiej do Ronda Radosława" - czytamy w komunikacie policji.

  • 13:19

    W ramach uroczystości prezydent Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, marszałek senior Marek Sawicki oraz premier Mateusz Morawiecki złożyli przed Grobem Nieznanego Żołnierza wieniec.

    Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Tomasz Grodzki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza

  • 13:12

    Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że "musimy realizować umocnienie bezpieczeństwa militarnego naszego państwa, odbudowę istotnego potencjału naszej armii, jej modernizację, uczynienie jej taką, by była w stanie obronić Polskę w przypadku agresji z zewnątrz, by była w stanie stanąć do walki, nawet przeciwko armii rosyjskiej, gdyby chciała tutaj przyjść".

    Prezydent podkreślił, że "przede wszystkim, by była taka, aby dawała gwarancję tego, że armia rosyjska Polski nie zajmie, bo tylko to, tylko perspektywa klęski w Polsce i w związku z tym wstydu i hańby upadku idei imperialnej, może rosyjski imperializm zatrzymać".

    Dlatego, jak podkreślił prezydent, "programy zbrojeniowe, które rozpoczęliśmy, muszą być konsekwentnie dokończone, w pełni zrealizowane, zarówno jeżeli chodzi o zakupy, jak również jeżeli chodzi o zwiększenie potencjału osobowego naszej armii. To jest kwestia dziejowa, kwestia egzystencjalna i fundamentalna dla bezpieczeństwa Polski, Polaków, dla naszego istnienia.

    Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • 13:11

  • 13:07

    W swoim przemówieniu prezydent Duda podkreślił również, że "rosyjski imperializm nie zatrzyma się na Ukrainie, jeżeli nie zostanie skarcony". - Będzie chciał odbierać suwerenność innym państwom. Musimy budować siłę naszego państwa, kontynuować programy zapewniające nam bezpieczeństwo - mówił.

  • 12:58

    - Możemy się dzisiaj spierać. Ale pamiętajmy tę lekcję. Dziś nie wiemy do końca, kto ma rację w naszych politycznych sporach. To pokaże dopiero przyszłość. Wierzę w to, że piękna i wspaniała dla Rzeczypospolitej – podkreślił prezydent.

  • 12:55

    - I Piłsudski i Dmowski mieli rację – podkreślił Duda. – Jeden antyniemiecki, drugi antyrosyjski obaj mieli rację. Dzięki temu, że obaj ją mieli, że obaj wygrali. Odtworzyło się polskie państwo – dodał.

    Prezydent Andrzej Duda przemawia na uroczystej odprawie wart

  • 12:51

    Prezydent zwrócił uwagę, że "w samej tylko I wojnie światowej, po różnych stronach frontu walcząc, w ramach różnych armii zginęło pół miliona Polaków".

    - Wcześniej jednak krwawiliśmy się wielokrotnie - powiedział Andrzej Duda. - W czasie powstania kościuszkowskiego, wojnach napoleońskich, krwawiliśmy się w czasie powstania listopadowego i styczniowego. Krwawiliśmy się prawie nieprzerwanie, w działalności konspiracyjnej, w walce o polskość i o Polskę przez długie 123 lata, kiedy nie było jej na mapie - wymieniał.

    - Straciliśmy ją przez warcholstwo, zdradę, głupotę, zacietrzewienie, przez tyle naszych narodowych przywar, które spowodowały, że Polska z jednego z największych i najsilniejszych państw w Europie, tej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a w istocie wielu narodów, stała się państwem upadłym, które zostało rozdarte przez sąsiednie mocarstwa - zauważył.

    Prezydent podkreślił, że "państwa, którymi wcześniej rządziła, których stolice okupowała, które wcześniej lekceważyła, to one zmazały ją z mapy". Jego zdaniem, "to wielka lekcja historii". - Mam nadzieję, że jest pamiętana nie tylko przez nas, ale, że będzie pamiętana przez wszystkie następne pokolenia Polaków, aż do końca istnienia świata. Bo wierzę, że dzięki także i tej pamięci tak długo będzie istniała niepodległa, wolna, suwerenna Rzeczpospolita - dodał.

  • 12:45

    - Niepodległość jest cenna i kosztowna; nie jest dana raz na zawsze. Walczy się o nią także mądrym prowadzeniem spraw państwowych. Oznacza to umiejętność współdziałania dla Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Duda.

  • 12:42

    - 11 listopada to dzień, w którym nad wieloma krajami Europy i nie tylko, unosi się huk salutu armatniego. Salutu armatniego znaczącego wydarzenie sprzed 105 lat, salutu, który jednak inaczej brzmi w większości krajów europejskich, w szczególności we Francji i w krajach anglosaskich, a inaczej tutaj, u nas, w Polsce, zwłaszcza w Warszawie w czasie tej uroczystości - powiedział prezydent Duda podczas uroczystości na placu Piłsudkiego.

    Wskazał, że "tam jest to przede wszystkim salut dnia pamięci, w którym z pochylonymi głowami wspomina się zakończenie I wojny światowej, (...) ale przede wszystkim poległych, straszliwą hekatombę, jaką dla Europy, Stanów Zjednoczonych i Australii była I wojna światowa".

    - Dla nas, Polaków, ten dzień 11 listopada jest dniem radości, jest dniem dumy, jest dniem chwały, jest dniem, w którym ze wzruszeniem wspominamy, że po 123 latach niebytu nasze państwo - Polska, odrodziło się - podkreślił prezydent.

    "Dla nas, Polaków, ten dzień 11 listopada jest dniem radości"

  • 12:24

    Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej odprawy wart. Meldunek prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Zwierzchnikowi Sił Zbrojnych RP złożył szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generał Wiesław Kukuła.

    Zaplanowane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy i złożenie wieńców od Narodu przez prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu, prezesa Rady Ministrów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

    Po godz. 13 prezydent Duda, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu złożą wieńce przed znajdującym się przy placu Piłsudskiego pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

    Oprócz prezydenta RP w uroczystości uczestniczą m.in. jego małżonka Agata Kornhauser-Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

    Uroczystości na placu Piłsudskiego

  • 12:09

    Odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza

  • 12:04

    Rozpoczęła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

    Początek uroczystości na placu Piłsudskiego

  • 11:58

    Trwają ostatnie przygotowania do głównych uroczystości Święta Niepodległości na placu Piłsudskiego z udziałem władz państwowych.

    Uroczystości na placu Piłsudskiego

  • 11:55

    Pierwsi biegacze dotarli już do mety Biegu Niepodległości. Uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy osób.

    Pierwsi zawodnicy dobiegli na metę

  • 11:52

    Policjanci zabezpieczają centrum Warszawy. Sytuację na ulicach obserwuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

    Zamknięte ulice w centrum Warszawy

  • 11:39

    Obchody 11 Listopada w Warszawie to nie tylko Bieg dla Niepodległej oraz marsz zaplanowany na godzinę 14. Główne wydarzenia o charakterze państwowym, m.in. uroczysta zmiana warty, odbędą się na placu Piłsudskiego. Ponadto odbędą się między innymi: Festiwal Niepodległa, akcja Niepodległa do Hymnu czy parada motocyklistów.

    Narodowe Święto Niepodległości. Lista wydarzeń w Warszawie

    W najbliższą sobotę 11 listopada z Okazji Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie zaplanowano szereg wydarzeń. Odbędą się między innymi: Festiwal Niepodległa, akcja Niepodległa do Hymnu, Bieg Niepodległości czy parada motocyklistów.


  • 11:27

    Obchody Święta Niepodległości w Warszawie rozpoczęły się już rano. Prezydent Andrzej Duda złożył wieńce przed znajdującymi się przy Trakcie Królewskim w Warszawie pomnikami Ojców Niepodległości. Z kolei premier Mateusz Morawiecki złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

    Prezydent złożył wieniec pod pomnikiem Wincentego Witosa

  • 11:15

    Zawodnicy na starcie 33. Biegu Niepodległości

  • 11:14

    Po godzinie 11 rozpoczął się Bieg dla Niepodległej. Start i meta biegu będą tradycyjnie znajdować się w alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze pobiegną al. Jana Pawła II, wiaduktami nad rondem Czterdziestolatka, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości na południe, zawrócą na wysokości ul. Rakowieckiej i po 10 km dotrą do mety. To prawdopodobnie najszybsza trasa biegowa w Polsce - prosta i niemal płaska.

  • 11:11

    Pierwsze utrudnienia w ruchu związane z planowanym na godzinę 14 marszem 11 Listopada pojawiły się już przed godziną 10. "Wyłączony został ruch kołowy od Ronda Waszyngtona przez Al. Jerozolimskie do Ronda Czterdziestolatka" - poinformowała stołeczna policja na platformie X. Dodano, że na trasie rozpoczną się kontrole pirotechniczne.

    O pozostałych utrudnieniach związanych ze Świętem Niepodległości informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w piątek:

    Zamknięte ulice, komunikacja na objazdach. Obchody Święta Niepodległości w Warszawie

    Warszawa będzie miejscem głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Niektóre z uroczystości rozpoczną się już w piątek 10 listopada, jednak większość obchodów odbędzie się dzień później. Będą to zarówno uroczystości państwowe, przemarsze i zgromadzenia, jak i festiwale i parady, czy bieg. Ich organizacja będzie się wiązała z wprowadzeniem zmian w ruchu i parkowaniu.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 r. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 r. na mocy ustawy - od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

Autorka/Autor:dg/ tam

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Pod Ciechanowem kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. Okazało się, że własne błędy nic go nie nauczyły. Wcześniej był już karany za przekroczenie prędkości. Teraz zapłaci cztery tysiące złotych mandatu i za kółko nie wsiądzie przez najbliższe trzy miesiące.

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji.

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W miejscowości Michałów-Reginów koło Legionowa odkopano ludzkie szczątki. Prawdopodobnie pochodzą z czasów drugiej wojny światowej i należą do żołnierzy, którzy polegli podczas prowadzonych w tym miejscu walk.

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze stawu pod Otwockiem wyłowiono ciało mężczyzny. Zmarły wyszedł w poniedziałek na ryby i nie wrócił do domu.

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli wymuszać haracz od kobiet świadczących usługi seksualne. Później do podejrzanych dołączyły jeszcze trzy kobiety. Powód? Chciały wymusić zmianę zeznań u pokrzywdzonych.

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę - mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33-latek myśląc, że nadjeżdża taksówkarz, zatrzymał policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zahamowali, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina zatrzymano 35-letniego obywatela Nigerii, który próbował przemycić ponad kilogram kokainy. Narkotyk znajdował się w 85 kapsułkach, które mężczyzna wcześniej połknął. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Leszno pod Warszawą. 26-latek zaatakował ostrym narzędziem swoją babcię. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, a jej wnuk trafił do aresztu.

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ratusz podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę kwartału miasta z ulicami Złotą i Zgoda. To około 2,5 hektara. Prace pochłoną 49,1 miliona złotych. Zasadzone zostaną drzewa i krzewy, pojawi się mała architektura i przestrzeń dla pieszych. Natomiast parkowanie zostanie przeniesione pod ziemię.

"Drzewa, mnóstwo klombów, fontanny". Umowa na przebudowę ulic Złotej i Zgoda podpisana

"Drzewa, mnóstwo klombów, fontanny". Umowa na przebudowę ulic Złotej i Zgoda podpisana

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na tyłach Muzeum Niepodległości w Pałacu Przebendowskich rozpoczęły się prace przy urządzaniu ogrodu deszczowego. Zieleń pojawi się w miejscu betonowego, nieużywanego od wielu lat parkingu.

W otoczeniu pałacu powstaje ogród deszczowy

W otoczeniu pałacu powstaje ogród deszczowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-latka i 35-latek zajmowali się sprzątaniem w jednym z biurowców w centrum stolicy. Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyzna przy okazji legalnie wykonywanej pracy kradli wartościowe przedmioty, wynosili je w workach ze śmieciami. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ulicami Muranowa 22 lipca już po raz 13. przejdzie Marsz Pamięci organizowany przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma. W tym roku będzie poświęcony rabinom getta warszawskiego. Zakończy się przy ulicy Dzielnej, gdzie zostanie odsłonięta instalacja artystyczna, prezentująca abstrakcyjną wizję spotkania myśli z rzeczywistością.

"Zaprezentujemy sylwetki pięciu rabinów". Marsz w rocznicę Wielkiej Akcji Likwidacyjnej

"Zaprezentujemy sylwetki pięciu rabinów". Marsz w rocznicę Wielkiej Akcji Likwidacyjnej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragedia na jeziorze Żabim w Wawrze. Służby wciągnęły z wody człowieka. Reanimacja nie przyniosła skutku.

"Gdy służby dotarły na miejsce, osoba znajdowała się pod wodą"

"Gdy służby dotarły na miejsce, osoba znajdowała się pod wodą"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Motocyklista został ranny po zderzeniu z kierowcą auta osobowego w Zalesiu Górnym pod Piasecznem. Jak ustalili wstępnie policjanci, przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa.

Wypadek pod Piasecznem. Motocyklista w szpitalu

Wypadek pod Piasecznem. Motocyklista w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trwa przebudowa drogi krajowej numer 7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na odcinku położonym najbliżej Warszawy, czyli pomiędzy Modlinem a Czosnowem. Utrudnień będzie nieco mniej. Z kolei policja apeluje do kierowców o ostrożność. Na przebudowywanym fragmencie trasy dochodzi do wielu kolizji.

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Kolejne odcinki "siódemki" gotowe, ale są też gorsze wieści w sprawie ekspresówki nad morze

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Prokuratura podejrzewa Victora A. o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wraz z innymi osobami zamieszkującymi w Nigerii brał udział w oszustwach. Do jego zadań należało przyjmowanie wpłat od pokrzywdzonych.

"Podszywając się pod polskiego kontrahenta, dokonał oszustwa na szkodę fińskiej spółki"

"Podszywając się pod polskiego kontrahenta, dokonał oszustwa na szkodę fińskiej spółki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Próba pokonania zakrętu na hulajnodze elektrycznej okazała się dla 17-lataka bolesna. Chłopak uderzył w ogrodzenie. Policjanci ustalili, że był pijany. Czekają go konsekwencje prawne i finansowe.

17-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w ogrodzenie. Policja: miał trzy promile

17-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w ogrodzenie. Policja: miał trzy promile

Źródło:
PAP

Pod zaparkowanym na ulicy 11 Listopada aucie zapadła się jezdnia. W wydostaniu pojazdu właścicielowi pomogli strażnicy miejscy.

Pod autem zapadła się jezdnia

Pod autem zapadła się jezdnia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od weekendu Łazienki Królewskie są zamknięte z powodu usuwania skutków nawałnicy. Początkowo planowano, że zostaną otwarte w poniedziałek w południe, ale ze względów bezpieczeństwa tego samego dnia zapadła decyzja o nieotwieraniu zabytkowego parku.

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl