Twierdziła, że ma raka i zbiera na leczenie. Oszukała kilkaset osób

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja zatrzymała 33-latkę podejrzaną o oszustwa (zdjęcie ilustracyjne)

Policja z Sochaczewa zatrzymała 33-latkę, która, zbierając pieniądze na internetowych zbiórkach na swoje rzekome leczenie onkologiczne, oszukała kilkuset darczyńców z Polski i świata. Kobieta usłyszała w sumie 480 zarzutów.

Mieszkanka Sochaczewa prowadziła dwie zbiórki na jednym z portali pomocowych. Kobieta utrzymywała, że walczy z kilkoma rodzajami nowotworów i potrzebuje pieniędzy na leczenie. W rzeczywistości nie cierpiała na tego rodzaju schorzenia, ale wielu poruszonych jej sytuacją darczyńców, zdecydowało się ją wesprzeć finansowo.

Zbiórki prowadziła także fundacja

O prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa policję poinformował portal prowadzący zrzutkę. - Jedna zbiórka została zakończona po zebraniu określonej kwoty, natomiast drugą, z której założycielka na bieżąco wypłacała pieniądze, zablokowano po tym, jak pojawiły się wątpliwości co do autentyczności skanów przesłanych dokumentów – przekazała Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Przy okazji wyszło na jaw, że dwie zbiórki publiczne przeprowadziła także jedna z fundacji zajmujących się pomocą osobom leczącym się onkologicznie. Chcąc pomóc rzekomo ciężko chorej kobiecie, utworzyła dla niej specjalne konto, na które darczyńcy mogli wpłać datki na leczenie. - Przeprowadzono dwie publiczne zbiórki. Te pieniądze zostały jednak również zablokowane – powiedziała Dzik.

Fałszywa dokumentacja medyczna

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci przeanalizowali dokumentację, którą posługiwała się kobieta. Sprawdzili autentyczność dokumentów w podmiotach leczniczych, które miały je wystawić. - Okazało się, że dokumentacja, która przedstawiała kobieta, różni się od tej posiadanej przez przychodnie. W niektórych przypadkach 33-latka posługiwała się dokumentami z pieczątką lekarzy, których pacjentką nie była - naświetliła policjantka.

Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Czytaj też: "Gang trucicieli" przejmował mieszkania. Jego członkowie oskarżeni o zabicie pięciu osób

Zarzuty sześciu zabójstw usłyszał 43-latek zatrzymany przez policjantów stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw
Zarzuty sześciu zabójstw usłyszał 43-latek zatrzymany przez policjantów stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i ZabójstwKSP

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości