Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Ratusz chwali się wybudowanymi stacjami metra

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  umTak wyglądają wolskie stacje metra

  Jak wyglądają nowe stacje drugiej linii metra? Rafał Trzaskowski opublikował film z wolskich peronów. Urzędnicy liczą, że podziemna kolejka dojedzie tam w kwietniu.

  "Płocka, Młynów, Księcia Janusza – 3 kolejne stacje zachodniego odcinka Metro Warszawskie są już wybudowane! Robimy wszystko, żeby już od kwietnia mieszkańcy tych okolic Miejska Wola mogli dojeżdżać do centrum Miasto Stołeczne Warszawa podziemną koleją" – napisał w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

  Urzędnicy dążą do tego, by pociągi dojechały do stacji Księcia Janusza 4 kwietnia, na trzy dni przed 25. rocznicą uruchomienia I linii.

  Jak wyglądają nowe stacje?

  Na stacji Młynów dominuje granat z bielą. Neon z nazwą stacji nadaje miejscu nowoczesnego sznytu. Podobnie jest na utrzymanej w bieli i zieleni stacji Księcia Janusza. Peron Płockiej wygląda bardziej klasycznie - tu projektanci postawili na jasną, nieagresywną pomarańcz i żółć, a przy zjeździe do podziemnej kolejki rzuca się w oczy drewniany sufit i ogromne okna.

  Jesienią na tory wolskiego odcinka wyjechały już pociągi testowe.

  31 kilometrów, 21 stacji

  Budowana obecnie druga linia metra ma mieć 31 kilometrów i 21 stacji. W 2015 roku oddano do użytku centralny odcinek M2 (Rondo Daszyńskiego - Dworzec Wileński). 15 września zostały otwarte kolejne stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Cała linia ma być gotowa przed 2023 rokiem. Wszystkie odcinki są w procesie budowy albo projektowania.

  Rozbudowa drugiej linii metratvnwarszawa.pl

  kz/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl