Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Przy Narodowym będzie zabawa w pięciu strefach

Warszawa

archiwum TVNStadion Narodowy w Warszawie

Jeszcze w tym roku przy Stadionie Narodowym ma powstać plac zabaw. Spółka zarządzająca obiektem ogłosiła właśnie przetarg na jego budowę.

- Stworzymy miejsce sprzyjające rodzinnemu spędzaniu czasu. Bezpieczne, przyjazne, atrakcyjne i wspierające relacje międzypokoleniowe. Projektujemy je także z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością i różnorodnymi dysfunkcjami - mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy PGE Narodowego.

Pięć stref aktywnego wypoczynku

Według projektu, teren o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, zostanie podzielony na pięć stref tematycznych.

Jedną z propozycji nowego placu zabaw ma być strefa, w której znajdziemy sprzęt do zabawy z użyciem wody i piasku. Będą to cztery połączone ze sobą stoliki, które pozwolą dzieciom na łączenie tych dwóch materiałów. Zdaniem projektantów taka zabawa rozwija kreatywność oraz koordynację ruchową.

Przewidziano również miejsce na trampolinę, podobną do tych z otwartego ostatnio odcinka bulwarów na Wisłą.

Na nowym placu znajdą się też huśtawki: dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią utrzymać równowagi, klasyczne - powieszone na łańcuchu oraz tak zwane „bocianie gniazdo”, z którego może jednocześnie korzystać więcej osób.

Zarządca przewiduje też montaż trzech karuzeli i bujaków. Jeden z nich ma być wieloosobowy.

Cały plac będzie zostanie ogrodzony.

Co dalej z okolicami stadionu?

Przyszli wykonawcy na złożenie ofert w ogłoszonym właśnie przetargu na budowę placu mają czas do 6 lipca.

Czego jeszcze możemy spodziewać się na błoniach Stadionu Narodowego? Koncepcja zagospodarowania tego zakłada budowę hali sportowo-widowiskowej oraz centrum konferencyjnego. Jednak na ich realizacje musimy jeszcze trochę poczekać. Nie ma żadnych terminów ich powstania.

Z informacji od rzecznika Stadionu Narodowego wiemy, że w planach jest też budowa m.in. strefy treningowej dla rolkarzy, użytkowników deskorolek oraz siłownia plenerowa, a także trasy spacerowe i boiska do koszykówki. Kiedy zostaną zbudowane? Też nie wiadomo.

Już dzisiaj można za to korzystać z przestrzeni dla użytkowników mi.n. longboardów. Działa także galeria plenerowa.

jr/pm

Kiedyś było tu boiskoArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4