Po Euro tramwajarze wrócą na Marszałkowską


Rozpocznie się kolejny remot torowiska. Tym razem na odcinku od ul. Pięknej do Żurawiej. Kierowców czekają utrudnienia.

Prace wystartują w lipcu, czyli tuż po zakończeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. - Przede wszystkim pracować będziemy przy przejeździe przez tory tramwajowe w ciągu ul. Pięknej- informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wymienione zostanie torowisko oraz stara sieć trakcyjna.

Modernizacja torowiska

Modernizacja torowiska w ciągu ulic Puławskiej i Marszałkowskiej rozpoczęła się w marcu ubiegłęgo roku. Wtedy przez trzy tygodnie tramwajarze pracowali na ul. Puławskiej - od ul. Woronicza do pl. Zbawiciela.

Kolejny etap rozpoczął się w tym roku 2 maja i zakończył 3 czerwca. Prace prowadzone były na ul. Marszałkowskiej od pl. Zbawiciela do ul. Pięknej. Roboty przy wymianie torowiska spowodowały utrudnienia w ruchu. - Z tymi pracami musieliśmy czekać na zakończenie modernizacji torowiska w al. Jana Pawła II, którą prowadziliśmy w kwietniu- informuje Powałka.

Etap modernizacji przewidziany na lipiec również spowoduje utrudnienia w ruchu. - W nocy z 2 na 3 lipca wyłączony zostanie lewy pas od ul. Waryńskiego do ul. Pięknej. Oraz pasy ul. Marszałkowskiej przylegające do torowiska, w obu kierunkach, na odcinku od ul. Pięknej do ul. Żurawiej- informuje Powałka.

Bez zmian dla pasażerów komunikacji

Jak informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Powałka prace, które rozpoczną się w lipcu nie spowodują zmian w komunikacji miejskiej. - Przypominam, że w związku z zamknięciem ul. Marszałkowskiej z powodu budowy II linii metra ulicą nie kursują tramwaje. Nasze prace nie będą sprawiały kłopotu pasażerom- dodaje.

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości