Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Po Euro tramwajarze wrócą na Marszałkowską

Najnowsze


Rozpocznie się kolejny remot torowiska. Tym razem na odcinku od ul. Pięknej do Żurawiej. Kierowców czekają utrudnienia.

Prace wystartują w lipcu, czyli tuż po zakończeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. - Przede wszystkim pracować będziemy przy przejeździe przez tory tramwajowe w ciągu ul. Pięknej- informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wymienione zostanie torowisko oraz stara sieć trakcyjna.

Modernizacja torowiska

Modernizacja torowiska w ciągu ulic Puławskiej i Marszałkowskiej rozpoczęła się w marcu ubiegłęgo roku. Wtedy przez trzy tygodnie tramwajarze pracowali na ul. Puławskiej - od ul. Woronicza do pl. Zbawiciela.

Kolejny etap rozpoczął się w tym roku 2 maja i zakończył 3 czerwca. Prace prowadzone były na ul. Marszałkowskiej od pl. Zbawiciela do ul. Pięknej. Roboty przy wymianie torowiska spowodowały utrudnienia w ruchu. - Z tymi pracami musieliśmy czekać na zakończenie modernizacji torowiska w al. Jana Pawła II, którą prowadziliśmy w kwietniu- informuje Powałka.

Etap modernizacji przewidziany na lipiec również spowoduje utrudnienia w ruchu. - W nocy z 2 na 3 lipca wyłączony zostanie lewy pas od ul. Waryńskiego do ul. Pięknej. Oraz pasy ul. Marszałkowskiej przylegające do torowiska, w obu kierunkach, na odcinku od ul. Pięknej do ul. Żurawiej- informuje Powałka.

Bez zmian dla pasażerów komunikacji

Jak informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Powałka prace, które rozpoczną się w lipcu nie spowodują zmian w komunikacji miejskiej. - Przypominam, że w związku z zamknięciem ul. Marszałkowskiej z powodu budowy II linii metra ulicą nie kursują tramwaje. Nasze prace nie będą sprawiały kłopotu pasażerom- dodaje.

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl