Otworzą Śląsko-Dąbrowski? Ratusz: "To nic nie da"

Marcin Gula / tvnwarszawa.plWisłostrada stanęła

Internauci mają swój pomysł na objazd zamkniętej Wisłostrady i mostu Świętokrzyskiego. Chcą otworzyć most Śląsko-Dąbrowski dla samochodów. Miasto mówi kategoryczne "nie".

- To już drugi most zamknięty, jeden z głupoty, a drugi z przymusu. Może by tak jeden otworzyć pani Hanno? - napisał nikomm.

- Otworzyć most Śląsko-Dąbrowski - naspiał gość.

Ten pomysł powtarza się w komentarzach pod artykułem opisującym utrudnienia na Powiślu. W związku z zamknięciem Wisłostrady i mostu Świętokrzyskiego ta część Warszawy była we wtorek rano kompletnie sparaliżowana.

Miasto mówi "nie"

O to, czy na czas utrudnień miasto wpuści samochody na most zapytaliśmy Tomasza Kunerta, rzecznika miejskiego koordynatora inwestycji i remontów.

- Otwarcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego niewiele by dało - uważa rzecznik. Jak wyjaśnia, zamknięty jest cały pl. Wileński, a objazd ul. Jagiellońską całkowicie sparaliżowałby komunikację miejską. - To właśnie tą ulica kursują wszystkie autobusy i tramwaje podczas zamknięcia placu - przypomina.

Ulice jednokierunkowe

Objazd zamkniętego tunelu planuje tymczasem miasto.

Ruch w stronę Żoliborza zostanie poprowadzony Wybrzeżem Kościuszkowskim, po starej jezdni Wisłostrady, na wysokości zamkniętego tunelu - informuje Tomasz kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów. - W drugą stronę kierowcy pojadą ul. Karową, Browarną, Kruczowskiego i Ludną. Wszystkie te ulice na czas utrudnień będą jednokierunkowe.

Wyciek wody

unel Wisłostrady i most Świętokrzyski zostały zamknięte w nocy z poniedziałku na wtorek po tym, jak na budowie stacji Powiśle pojawiła się woda. Do wycieku doszło pod tunelem Wisłostrady, a nad przyszłą halą peronową. Woda zalała halę do 3/4 wysokości i wymyła ziemię pod tunelem. Ewakuowano pracowników budowy, a Wisłostradę zamknięto dla ruchu.

Woda nie płynie non-stop, ale co jakiś czas znów zaczyna zalewać stację. To prawdopodobnie nieoznaczony wcześniej na mapach ciek wodny.

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości