Najnowsze

Napis "Kocham Warszawę" wraca na Warsaw Spire

Najnowsze

Próby generalne
Warsaw SpirePróby generalne

Pamiętacie wielki neon "Kocham Warszawę", który w zeszłym roku rozświetlał Warsaw Spire na wysokości 140 metrów? Świetlny napis wraca do stolicy w nowej odsłonie. Rozbłyśnie 14 maja.

"Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski" – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

Zamontowany w 2014 roku

Napis był widoczny dla warszawiaków i przyjezdnych już w grudniu 2014 roku. Tętniący kolorami neon o wysokości dziesięciu i szerokości 25 metrów zamontowany był na 35. piętrze budynku. W lipcu 2015 roku z powodu montażu elewacji na budynku napis został czasowo zdemontowany. "Nowy napis będzie przebiegał wokół elewacji budynku wieżowego na wysokości 160 metrów i zajmie aż 11 kondygnacji. Ogromny ekran o wymiarach 39 m długości i 71 m szerokości będzie stanowił jeden z największych i najnowocześniejszych ekranów w kraju. Składa się z 70 000 energooszczędnych diod" - zapowiadają przedstawiciele fundacji Sztuka w Mieście.

Trwają próby

Trwają próby generalne, a organizatorzy zapowiadają, że na otwarcie Warsaw Spire oraz Noc Muzeów szykują coś specjalnego.

Neonowy napis po raz pierwszy w tym sezonie rozbłyśnie 14 maja o 21:00.

ZOBACZ JAK W 2015 ROKU WYGLĄDAŁ NAPIS:

"Kocham Warszawę" w chmurach
"Kocham Warszawę" w chmurachArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

kz/sk

Pozostałe wiadomości